2. Берое
  3. Берое съсипа Ботев (Враца) и оглави "А" група

Берое съсипа Ботев (Враца) и оглави "А" група

Старозагорския тим победи съперника си от Враца с категоричното 4:0, Георги Андонов блести с хеттрик за Берое

Отборът на Берое (Стара Загора) започна новия сезон в „А” група с категоричен успех с 4:0 в мача си от първия кръг срещу Ботев (Враца). Novsport.com проследи мача, благодарение на Берое Онлайн. Двубоят се игра на стадион „Берое” в Стара Загора, а домакините имаха аванс от три попадение още на почивката на срещата. Хеттрик за Берое през първото полувреме направи Георги Андонов. През втората част тимът на Ивко Ганчев достигна до още един гол и по този начин спечели мача с 4:0.

Още от началото на срещата Берое бе по-активният тим и в 3-ата минута Елио Мартинс прати с глава кълбото към вратата на Ботев (Враца), но то излезе в аут. Минута след това се стигна до нова възможност, открила се пред Елио Мартинс, но изстрелът му с глава бе отразен от Христо Митов.

В следващите минути старозагорският тим продължаваше да търси начин да отбележи гол във вратата на Ботев (Враца) и усилията на домакините бяха възнаградени в 17-ата минута, когато Педро Еуженио центрира кълбото в наказателното поле на Ботев (Враца), а там Георги Андонов засече с глава топката и я прати в мрежата на гостите. Така резултатът стана 1:0 в полза на тима от Стара Загора.

В средата на първото полувреме Георги Андонов изведе на добра позиция Елио Мартинс, който преодоля вратаря Христо Митов, но след това не успя да прати кълбото в мрежата на гостуващия тим. Малко след тази ситуация, Берое достигна до втория си гол в мача. Давид Каядо стреля към вратата на Ботев (Враца), Митов отрази, но след това кълбото бе пратено от Георги Андонов във вратата на гостуващия тим.

Минута след като поведоха с два гола, домакините успяха да отбележат и трето попадение. Елио Мартинс намери Давид Каядо, който центрира топката в наказателното поле, а там Георги Андонов успя да прати кълбото в мрежата на Ботев (Враца), като по този начин оформи своя хеттрик.

До почивката домакините продължиха да контролират случващото се на терена, но нови голове до края на първото полувреме не паднаха и така след 45 минути игра резултатът бе 3:0 в полза на Берое.

И през втората част домакините бяха по-добрият тим на терена, като още в 47-ата минута Антонио Ливраменто можеше да отбележи четвърти гол за Берое, но изстрелът му срещна гредата.

Старозагорският тим достигна до четвъртото си попадение в срещата в 59-ата минута, когато Елио Мартинс успя да преодолее Христо Митов и да прати кълбото във вратата му, правейки резултата 4:0.

В 68-ата минута Георги Андонов имаше шанс да отбележи четвъртия си гол в мача, но след изстрела му кълбото премина над вратата. До края на срещата Тодор Христов на два пъти получи възможност да се разпише, но и двата му удара не попаднаха в очертанията на вратата, а Стефан Велев отправи изстрел от далечно разстояние, но топката премина над напречната греда. Гостите от Ботев (Враца) пък така и не намериха начин да отбележат гол във вратата на Берое.

По този начин домакините спечелиха мача с 4:0 и вече са с актив от 3 точки, като за момента се намират на 1-ата позиция в подреждането. Ботев (Враца) пък е на последното 16-то място с 0 пункта.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха