2. Берое
  3. Берое U17 надигра тотално и победи ЦСКА

Берое U17 надигра тотално и победи ЦСКА

Юношите младша възраст на „Берое“, играещи в Елитната група до 17 г., надделяха днес с минималното 1:0 в двубой от VII кръг на първенството. Старозагорци бяха много по-активният отбор през целия двубой и заслужено се поздравиха с победа.

Още от първата минута „беройци“ бяха по-активни и с агресивната си игра с нападение владееха топката предимно в половината на ЦСКА.

В 16-ата минута Калоян Динев изпълни пряк свободен удар на 22 метра от вратата на ЦСКА, но топката попадна право в стража на гостите.

Две минути след това Атанас Панов стреля от далечна дистанция, но ударът премина над целта.

В 23-ата минута Атанас Панов се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар, заложен на 24 метра от целта, но стражът на гостите улови.

Две минути след това отново той изпълни пряк свободен удар, но от по-далечна дистанция. Преслав Георгиев засече центрираната топка, която се отби в страничния стълб, за да попадне в Калоян Динев, който да се разпише от непосредствена близост за 1:0.

В 27-ата минута Павел Головодов центрира от фаул на 23 метра диагонално от целта, но отбраната на „беройци“ се справи и изчисти.

Шест минути по-късно Ивайло Стоянов центрира към Атанас Панов, който успя да засече кълбото с крак, но то попадна в стража на съперника.

Веселин Добрев се отличи с хубава намеса при ответната атака, когато се пласира отлично в наказателното поле, за да улови центрирана топка.

В 36-ата минута Руси Чернаков изсипа топката от пряк свободен удар, но вратарят на гостите успя да улови преди играч в зелено да играе с него.

Руси Чернаков центрира пряк свободен удар две минути след почивката, но Даниел Наумов бе пласиран добре и боксира извън пеналта. Секунди по-късно отново стражът на ЦСКА успя да изчисти центрирана от Неделин Бакърджиев топка.

Страхотна атака, развила се по десния фланг, в 52-ата минута завърши с центриране на Ивайло Стоянов към Светомир Георгиев, който засече с глава от границата на малкия пеналт, но стражът на ЦСКА прояви добър рефлекс и изби.

Минута по-късно Петър Болградов сгреши при изнасянето на топката и позволи на Йоан Маринов да нахлуе отляво в наказателното поле, но центрирана топка бе избита от Станислав Белчев в ъглов удар. При последвалото центриране Герман Петров засече с глава, като кълбото срещна напречния стълб, но попадна право в ръцете на Веселин Добрев.

В 59-ата минута Атанас Панов центрира по земя към Данчо Свиленски, който отклони кълбото, срещнало десния страничен стълб в последствие. То попадна в Преслав Георгиев, който от метър го вкара в мрежата, но страничният арбитър вдигна флаг за засада.

Минута след това Данчо Свиленски получи топката зад защитата на гостите, напредна няколко метра и завърши рейда си с удар, отразен с крак от вратаря на гостите.

Неделин Бакърджиев пробва късмета си с далечен удар в 63-ата минута, но кълбото не намери рамката на вратата.

Минута по-късно Руси Чернаков получи топката в половината на ЦСКА, навърза четирима бранители на гостите след себе си и освободил се от тях, стреля зад границата на големия пеналт, но не успя да намери целта.

Станислав Белчев засече центрирана в пеналта топка в 68-ата минута, но стражът на ЦСКА улови кълбото.

Три минути след това Данчо Свиленски предостави страхотен извеждащ пас към Ивайло Стоянов, който центрира топката в пеналта, но Даниел Наумов се намеси и улови.

Преслав Георгиев вкара топката по невероятен начин с напречната греда във вратата на гостите в 75-ата минута, но страничният арбитър бе вдигнал флаг за засада.

Четири минути по-късно топката се озова в Преслав Георгиев след рикошет, но опитът му да прехвърли стража на ЦСКА бе неуспешен.
След тази победа тимът, воден от Владислав Януш заема четвърта позиция с актив от 15 точки. В следващия кръг „беройци“ гостуват на „Видима-Раковски“ в Севлиево.

„Берое“ U17 (Стара Загора) – ЦСКА U17 (София) 1:0

голмайстори: 1:0 Калоян Динев 25′
„Берое“ U17: 22. Веселин Добрев – 2. Ивайло Стоянов (80′ – 4. Янчо Янчев), 5. Станислав Белчев, 3. Калоян Динев, 15. Ангел Денчев – 6. Петър Болградов, 10. Руси Чернаков (75′ – 18. Мартин Ковачев)- 11. Неделин Бакърджиев, 7. Светомир Георгиев (58′ – 19. Данчо Свиленски), 8. Атанас Панов – 14. Преслав Георгиев (80′ – 13. Надим Ангелов); неизползвани резерви: 12. Мирослав Тачев, 17. Мартин Маринов, 16. Галин Иванов; старши треньор: Владислав Януш
ЦСКА U17: 12. Даниел Наумов – 17. Марио Благоев, 15. Кристиян Славов, 2. Герман Петров, 5. Милен Младенов – 4. Радослав Димитров (41′ – 14. Стефан Стойнов), 7. Тодор Кръстев – 8. Айкут Рамадан, 11. Павел Головодов (61′ – 23. Тодор Шакин), 18. Йоан Маринов (62′ – 24. Алекс Монов) – 9. Марио Каменов (48′ – 10. Драгомир Тошев); неизползвани резерви: 1. Слави Петров, 6. Иван Иванов; старши треньор: Галин Иванов
жълти картони: Калоян Динев (26′ – груб фаул) Атанас Панов (49′ – игра с ръка) Петър Болградов (57′ – груб фаул) ["Берое" U17] Милен Младенов (38′ – груб фаул) Тодор Шакин (66′ – игра с ръка) [ЦСКА U17]
червени картони: Атанас Панов (80′ – втори жълт картон) ["Берое" U17] Милен Младенов (58′ – втори жълт картон) [ЦСКА U17]
главен арбитър: Павел Мичев (Габрово)
асистент-арбитри: Асен Крумов (Плевен), Здравко Николов (Велико Търново)
дежурен делегат: Александър Димитров (Плевен)