2. Берое
  3. Берое U17 загуби с късен гол от Лудогорец

Берое U17 загуби с късен гол от Лудогорец

Единственото попадение в срещата бе дело на Илиян Цветанов четири минути преди края на редовните 90

Юношите младша възраст на „Берое“ претърпяха поражение с 0:1 от връстниците си от „Лудогорец“ днес в двубой от 26-и кръг на Елитната група до 17 години, съобщава официалният сайт на старозагорци.

Единственото попадение в срещата бе дело на Илиян Цветанов четири минути преди изтичането на редовните 90.

В 4-ата минута Ивайло Ангелов пробва удар от 22 метра, но топката срещна крака на бранител на „Лудогорец“. Тя попадна в Михаел Лалев, който стреля без подготовка от същата дистанция, опитвайки се да прехвърли стража на гостите, но кълбото премина встрани от целта.

Пет минути по-късно Томас Цвятков получи топката отляво по атаката на „Лудогорец“ и стреля от ъгъла на наказателното поле, но Богомил Цинцарски улови без проблем. В ответната атака дълъг пас бе предназначен за Михаел Лалев, но деветката на „Берое“ не успя да достигне кълбото и то попадна във вратаря на гостите.

Секунди по-късно при центрирана топка в наказателното поле Михаел Лалев бе най-добре пласиран и засече с глава, но кълбото се отби в напречната греда. Последва кратко разбъркване след което топката попадна в Борислав Русков, който отново центрира в наказателното поле, но стражът Емил Господинов прояви добър рефлекс и боксира. В 20-ата минута Светослав Бонев центрира остро отдясно в наказателното поле, но Богомил Цинцарски улови преди играч в бяло да играе с топката.

Две минути по-късно при идентична ситуация този път Томас Цвятков стреля по посока на вратата, отново отбранена безупречно от Богомил Цинцарски. В 32-ата минута Антон Сакалийски цетрира отляво в наказателното поле, но стражът на „Лудогорец“ бе заел добра позиция и улови. При последната атака за първото полувреме Светослав Бонев стреля опасно от границата на наказателното поле, но отново впечатляващият рефлекс на Богомил Цинцарски предотврати попадение в мрежата.

Пет минути след подновяването на играта Иван Тодоров стреля от дъгата на пеналт, но стражът на „Берое“ хвана кълбото. В 52-ата минута Томас Цвятков потърси намиращия се в малкия пеналт Йордан Николов с пас, успореден на голлинията, но Богомил Цинцарски бе по-бърз в ситуацията и улови преди играчът на „Лудогорец“ да играе с кълбото.

След точно час игра Денислав Александров стреля от ъгъла на наказателното поле, насочвайки кълбото в горния десен ъгъл на вратата на „Берое“, но Богомил Цинцарски изби в ъглов удар. При последвалото центриране Йордан Николов засече с глава, но топката премина покрай целта. В 68-ата минута Денислав Александров пробва късмета си, шутирайки от далечна дистанция, но кълбото премина над целта. При ответната атака Ивайло Ангелов отне топката от бранител в наказателното поле на гостите и останал очи в очи с вратаря на „Лудогорец“, стреля от ъгъла на малкия пеналт, но по чудо кълбото не се озова в мрежата на Емил Господинов, който с голяма доза късмет успя да избие кълбото в ъглов удар. При последвалото центриране на Антон Сакалийски към далечната греда Цвятко Золов бе добре пласиран и засече с глава, но кълбото отново не намери рамката на вратата.

Четири минути преди изтичането на редовните 80 при центрирана топка в наказателното поле Илиян Цветанов се бе извисил над всички и с глава насочи кълбото малко под напречната греда на вратата, пазена от Богомил Цинцарски, който остана безпомощен в ситуацията, и резултатът бе открит – 0:1. В последните минути на срещата „беройци“ търсиха изравнителното попадение, но резултатът остана непроменен.

Възпитаниците на Господин Мирчев остават на девето място с актив 34 точки. В следващия кръг на Елитната група „беройци“ гостуват на „Локомотив“ в Пловдив.

„Берое“ U17 (Стара Загора) – „Лудогорец“ U17 (Разград) 0:1
голмайстори: 0:1 Илиян Цветанов 76′

„Берое“ U17:
33. Богомил Цинцарски (к) – 2. Росен Ангелов, 5. Станислав Белчев (52′ – 16. Петър Болградов), 4. Цвятко Золов, 11. Ангел Денчев – 3. Борислав Русков, 10. Ивайло Ангелов – 6. Светослав Сашов (52′ – 14. Божидар Симеонов), 7. Димитър Видев (64′ – 15. Мидат Галбаев), 8. Антон Сакалийски – 9. Михаел Лалев; неизползвани резерви: 1. Мирослав Тачев, 17. Димитър Фазлов; старши треньор: Господин Мирчев

„Лудогорец“ U17: 1. Емил Господинов – 4. Петър Петров, 3. Венцислав Керчев, 21. Даниел Гергов, 14. Преслав Петров – 5. Иван Тодоров, 13. Антонио Тошев (70′ – 2. Кристиян Диянов) – 7. Светослав Бонев (72′ – 11. Илиян Цветанов), 8. Денислав Александров, 9. Мартин Кирлов (49′ – 17. Йордан Николов) – 10. Томас Цвятков (78′ – 23. Милко Чаушев); неизползвани резерви: 12. Тодор Ценов, 6. Людмил Иванов, 19. Мартин Кехаов; старши треньор: Атанас Димов