2. Берое
  3. Берое U17 завърши сезона с "Отличен 6" над Дунав

Берое U17 завърши сезона с "Отличен 6" над Дунав

Юношите младша възраст на „Берое“ завършиха по отличен начин сезона в Елитната група до 17 години с категоричен успех с 6:0 над „Дунав“.

Юношите младша възраст на „Берое“ завършиха по отличен начин сезона в Елитната група до 17 години с категоричен успех с 6:0 над „Дунав“, съобщава сайтът на старозагорския клуб. През второто полувреме Митко Джоров даде шанс на три момчета от набор 2000 – Денислав Станчев, Валентин Иванов и Петър Янков. Това бе първи мач на новият тренировъчен терен на Спортна база „Берое“.

Домакините откриха резултата още в 3-ата минута. Иван Червенаков изведе зад защитата на гостите Цветелин Атанасов, който хладнокръвно се разписа за 1:0.

В 17-ата минута Иван Червенаков бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но пропусна.

Четири минути по-късно Руси Чернаков пробва удар от 24 метра, но стражът на русенци изби в корнер.

Малко по-късно след удар на Атанас Панов, след рикошет топката излезе на метър от целта в корнер.

В 27-ата минута гостите имаха добра възможност да изравнят, но с шпагат Станислав Белчев блокира удар на футболист в синьо.

В 31-ата минута бе отменен гол на Ангел Денчев с глава заради засада.

Две минути след подновяването на играта Ивайло Стоянов отправи удар от 14 метра, но вратаря на гостите спаси.

В 45-ата минута Цветелин Атанасов отправи удар от 23 метра, топката срещна напречната греда и попадна в краката на Атанас Панов, който от метър покачи на 2:0.

Две минути по-късно Ивайло Стоянов центрира от дясно, бранител на гостите при опита си да изчисти изрита топката в главата на Мерхан Мустафов и кълбото влетя в мрежата за 3:0.

В 52-ата минута Атанас Панов пусна към Иван Червенаков, който напредна няколко метра и с хубав удар от 22 метра се разписа за 4:0.

В 57-ата минута Атанас Панов изведе Цветелин Атанасов зад защитата на „Дунав“, нападателят финтира вратаря и на празна врата вкара кълбото за 5:0.

В 70-ата минута Цветелин Атанасов намери на чиста позиция Денислав Станчев и роденият през 2000 година футболист оформи крайния резултат – 6:0.

Три минути по-късно, друг футболист от набор 2000 – Валентин Иванов бе близо до попадение, но ударът му от 25 метра бе спасен от вратаря.

Това бе последният официален мач на набор 98 за сезона. „Берое“ приключи на 9-то място с актив от 63 точки и голова разлика 58:33.

„Берое“ U17 – „Дунав“ U17 6:0

голмайстори: 1:0 Цветелин Атанасов 3′, 2:0 Атанас Панов 45′, 3:0 Мерхан Мустафов 47′, 4:0 Иван Червенаков 52′, 5:0 Цветелин Атанасов 57′, 6:0 Денислав Станчев 70′
„Берое“ U17: 22. Веселин Добрев, 2. Ивайло Стоянов – к (64′ – 18. Георги Алтънски), 5. Надим Ангелов, 11. Станислав Белчев, 15. Ангел Денчев, 14. Неделин Бакърджиев (66′ – 17. Петър Янков), 4. Мерхан Мустафов (57′ – 24. Валентин Иванов), 8. Атанас Панов, 16. Иван Червенаков (57′ – 7. Денислав Станчев), 19. Цветелин Атанасов; старши-треньор: Митко Джоров

стадион: Спортна база „Берое“ (тренировъчен терен)