2. Берое
  3. Берое вкара четири на Загорец в последната си контрола (СНИМКИ)

Берое вкара четири на Загорец в последната си контрола (СНИМКИ)

Старозагорци подновяват участието си в първенството с гостуване във Враца на Ботев

Берое спечели последната си проверка, преди подновяване на шампионата следващата седмица, като победи Загорец с 4:1. Ибрахима Конте и Еривалдо откриха преди почивката, а след подновяването Хардлов намали от дузпа. Иван Минчев и Радослав Апостолов оформиха крайния резултат.

Берое владееше инициативата през целия двубой и организира много добри атаки.

След хубава комбинация в 8-ата минута Гаюс Макоута стреля от границата на наказателното поле на Загорец, но встрани от левия стълб.

Александър Хардалов шутира от фаул в 12-ата минута, но право в ръцете на Генадий Ганев.

Берое организира добра атака в 19-ата минута, Кийлън Лебон подаде към Ибрахима Конте, който стреля от въздуха, но право в ръцете на Иван Стоянов.

Берое поведе с 1:0 в 25-ата минута. След продължителна атака Ибрахима Конте финтира двама играчи на Загорец и с много точен удар вкара топката в десния ъгъл на вратата на Стоянов.

Пет минути по-късно Александър Василев подаде към Макоута, който стреля от въздуха, но неточно в аут.

Лебон направи добър пробив в 32-ата минута и стреля, топката срещна десния стълб на вратата, а след това Стоянов изби в корнер.

Берое поведе с 2:0 в 33-ата минута, когато Конте пусна перфектен пас към Еривалдо, който излезе сам срещу Стоянов и прокара топката между краката му, пращайки кълбото в мрежата.

Съдията отсъди дузпа за Загорец в 52-ата минута за игра с ръка на Крум Стоянов в наказателното поле на Берое. Александър Хардалов реализира наказателния удар в 53-ата минута, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на Душан Перниш.

Загорец можеше да изравни резултата в 56-ата минута. Денислав Александров излезе сам срещу Перниш, но вместо да стреля подаде към Хардалов, който изпрати топката в аут.

Десет минути по-късно Фуртадо подаде към Макоута, който бе непокрит на границата на наказателното поле, но стреля в аут.

Иван Минчев отправи много хубав удар от разстояние в 68-ата минута, но вратарят на Загорец плонжира и спаси.

Берое поведе с 3:1 в 75-ата минута. Лебон направи двойно подаване с Минчев, след което последният излезе сам срещу вратаря и с удар покрай него вкара топката в мрежата.

Берое направи много сериозен пропуск в 84-ата минута. Лебон направи много добър пробив, след което стреля отблизо, но топката рикошира в защитник и излезе в корнер.

Резултатът бе оформен в 85-ата минута на мача. След центриране от корнер в наказателното поле на Загорец, Теди Мезаг игра два пъти с глава, след което Радослав Апостолов вкара отблизо – 4:1.

Берое подновява участието си в първенството с гостуване във Враца на Ботев. Срещата е насрочена за 13 февруари от 12:30 ч.
Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха