2. Берое
  3. Берое врътна 2:2 с румънския Брашов

Берое врътна 2:2 с румънския Брашов

Берое изпусна румънския първодивизионен Брашов. Двата отбора не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 2:2.

Берое изпусна румънския първодивизионен Брашов. Двата отбора не успяха да излъчат победител и завършиха наравно 2:2. Резултата откри Бруно Мадейра в 12-ата минута, а в 21-ата минута Емил Ангелов изравни. В 82-ата минута Киприан се разписа от около 35 метра, а минута преди последния съдийски сигнал Иван Горанов се разписа за крайното 2:2. Старозагорци бяха по-добрият отбор на терена в Сиде, но добрите изяви на румънските вратари и пропуските не позволиха на "зелените" да се поздравят с победа. Срещата бе предавана пряко по Beroe Online. В петък от 11 часа е последната проверка на турска земя. Съперник е украинския втородивизионен Авангард (Краматорск).

В 8-ата минута Здравко Илиев стреля към вратата на Брашов, но неточно.

Минута след това отлично центриране на Антонио Ливраменто в наказателното поле, но стражът на гостите изпревари Емил Ангелов и изчисти в корнер.

В 12-ата минута Брашов стигна до гол. След центриране от ъглов удар Бруно Мадейра бе най-съобразителен и от близо се разписа за 1:0.

В 19-ата минута Атанас Чепилов навлезе в наказателното поле и опита пас към Емил Ангелов, който бе пресечен в последния момент и кълбото напусна очертанията на терена в корнер. След изпълнението му защитата на румънците се справи.

Секунди по-късно Стефан Велев центрира към Емил Ангелов, който отправи удар с глава, но прати топкта в аут.

Малко след това Иван Горанов стреля към вратата на румънския тим, но вратаря спаси.

Логичното се случи в 21-ата минута, когато Елиаш изведе по дясното крило Атанас Чепилов. Крилото центрира успоредно на голлинията и Емил Ангелов прати топката във вратата за 1:1.

В 30-ата минута Антонио Ливраменто центрира от корнер, Емил Ангелов игра от трудна позиция с топката, но я прати над вратата.

Две минути по-късно Елиаш отне топката пред наказателното поле на Брашов и изведе Иван Горанов зад защитата на румънците. Крилото прати топката във вратата, но бе отсъдена засада.

В 39-ата минута Иван Горанов центрира остро от фаул, но никой в зелено-бял спортен екип не успя да засече и стражът на Брашов улови топката.

Три минути преди почивката Атанас Чепилов проби от дясно и центрира в наказателното поле към Ливраменто. Португалецът стреля към вратата на Брашов, но Желаус успа да изчисти пред голлинията. Секунди по-късно отново Чепилов намери Ливраменто, но този път вратаря на румънския тим спаси.

Първата опасност за вторите 45 минути бе за противника. Александру Матеу отпави удар от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Скорчев.

В 51-ата минута Емил Ангелов овладя топката пред наказателното поле, пусна надясно към Елиаш, който центрира по земя в наказателното поле. Там Иван Горанов стреля от движение от 10 метра, но стражът на румънския тим успя да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар се оформи меле, топката попадна в Горанов, който отправи удар от 25 метра, но Флорин Якоб спаси.

Две минути по-късно Атанас Чепилов изведе от дясно Здравко Илиев. Десният краен бранител центрира на границата на малкият пеналт, но Емил Ангелов остана под топката и не успя да играе с глава.

В 58-ата минута отлична атака на Берое направиха Здравко Илиев, Атанас Чепилов и Стефан Велев. При нея топката попадна в Емил Ангелов на метър зад точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар. Таранът отправи удар, но с върха на пръстите си стражът на румънците изби в корнер.

След минута Стефан Велев стреля от 24 метра в левия ъгъл на вратата на Брашов, но отново стражът успя да спаси.

Точно след час игра Атанас Чепилов проби от ляво, последва успореден на голлинията пас, но Емил Ангелов бе блокиран и не успя да играе с топката.

В 72-ата минута нападател на Брашов стреля от границата на наказателното поле, но топката премина на 3-4 метра над вратата пазена от Скорчев.

Пет минути по-късно Виктор Софрониев пробва изстрел от далеч, но топката премина високо над вратата.

Минута след това Ди Стефано изпълни пряк свободен удар, но и неговия изстрел премина високо над вратата.

В 82-ата минута Брашов стигна до втори гол. Киприан стреля от около 30 метра и изненада Скорчев.

Две минути след това след грешка в защитата на старозагорци, футболист в жълт спортен екип стреля от близо, но Теодор Скорчев се намеси добре и изби.

В ответната бърза атака Емил Ангелов бе изведен в добра позиция, отправи удар към вратата на Брашов, но вратаря спаси.

В 87-ата минута Атанас Чепилов центрира от дясно към Емил Ангелов, който бе абсолютно сам. Таранът игра с глава от 6 метра, топката се тупна в терена и срещна напречната греда, след което излезе в аут.

Все пак Берое стигна до гол. Минута преди края Атанас Чепилов проби от дясно, след което намери Емо Ангелов в наказателното поле. Таранът стреля от малък ъгъл, топката срещна левият страничен стълб и попадна в Иван Горанов, който от близо изравни - 2:2.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха