2. Берое
  3. Берое загуби от израелци (ВИДЕО)

Берое загуби от израелци (ВИДЕО)

Берое отстъпи с минималното 1:0 на израелския Бней Йехуда

„Берое“ отстъпи с минималното 1:0 на израелския „Бней Йехуда“ в приятелска предсезонна среща, играла се на базата на националния отбор в софийския квартал Бояна. И двата отбора изиграха динамичен двубой, а единственото попадение в срещата падна след почивката. Като титуляр днес започна новото попъление Серджиу Негрут, а през втората част в игра се появи и другият румънец – Драгош Фиртулеску.

В 5-ата минута удар от далечна дистанция от страна на гостите бе овладян безупречно от стража Михаил Михайлов.

Пет минути след това Педро Еуженио бе изведен на стрелкова позиция и вкара топката във вратата, но попадението бе отменено поради засада.

Секунди след това удар на Ерик Почански, изведен от Карлос Охене, премина покрай целта.

В 22-ата минута Борислав Цонев проби в наказателното поле и стреля към целта, но стражът на гостите имаше късмет и отрази удара в корнер. При последвалото центриране Ерик Почански игра с глава, но слабо и това не затрудни вратаря на “Бней Йехуда”.

В 34-ата минута гостите получиха нов шанс, центрирайки от пряк свободен удар в наказателното поле, където играч на “Бней Йехуда” засече кълбото, но бе неточен.

Две минути преди края на първата част хубава акция, преминала през Карлос Охене, Педро Еуженио и Ерик Почански, завърши с изстрел на последния, който обаче бе неточен и топката напусна пределите на терена в аут.

В 48-ата минута Мартин Райнов се пребори за топката след неточно подаване от страна на Емин Ахмед и стреля от дистанция, но бе неточен.

В 57-ата минута гостите излязоха напред в резултата след бърза контраатака от своя страна – 0:1.

Пет минути по-късно играч на гостите засече с глава центрирана в пеналта топка, но бе неточен.

В 73-ата минута новото попълнение на „Берое“ Драгош Фиртулеску центрира остро в малкия пеналт, но там под топката остана Ерик Почански.

Седем минути по-късно в идентична ситуацията този път в борба за топката бе Мартин Райнов, който я засече с глава, но стражът на гостите изби.

В 84-ата минута отново румънецът центрира в пеналта, където Асен Георгиев засече с крак, но изпрати кълбото встрани от целта.

Две минути преди края на срещата Ерик Почански бе фаулиран в наказателното поле и главният арбитър Ивайло Стоянов посочи точката за изпълнение на дузпа, с която се нагърби именно потърпевшият в ситуацията, но бе неточен след вещата намеса на вратаря на гостите.

Това бе и предпоследната приятелска среща на „Берое“ по време на лятната подготовка, а в петък, 7-и юли, възпитаниците на Александър Томаш ще се изправят срещу тима на „ЦСКА-София“.

“Берое” (Стара Загора” – “Бней Йехуда” (Тел Авив, Израел) 0:1

“Берое” (I полувреме): Михаил Михайлов, Георги Динков, Александър Хардалов, Павел Виданов, Милен Желев, Карлос Охене, Борислав Цонев, Педро Еуженио, Ерик Почански, Мартин Райнов, Серджиу Негрут

“Берое” (II полувреме): Михаил Михайлов (70′ – Богомил Цинцарски), Георги Динков (62′ – Камен Хаджиев), Веселин Пенев, Асен Георгиев, Емин Ахмед, Карлос Охене (58′ – Кохей Като), Борислав Цонев, Педро Еуженио (64′ – Денислав Станчев), Ерик Почански, Мартин Райнов (84′ – Никола Гавов), Драгош Фиртулеску

главен арбитър: Ивайло Стоянов (Петрич)

стадион: “Национална база – Домът на футбола“, кв. Бояна, София

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха