2. Берое
  3. Бивши "армейци" вкараха головете за Берое при разгромен успех в контрола

Бивши "армейци" вкараха головете за Берое при разгромен успех в контрола

Отборът на Берое (Стара Загора) победи втородивизионния Любимец 2007 с 5:1. Петър Димитров и Евгени Йорданов вкараха по 2 гола, а Владислав Златинов добави един от дузпа

Отборът на Берое (Стара Загора) победи категорично втородивизионния Любимец 2007 с 5:1 в контролна среща, играна на стадион "Локомотив" в Стара Загора. Всичките попадения за домакините отбелязаха футболисти минали през отбора на ЦСКА.

Гостите от село Любимец изненадващо откриха резултата в 23-ата минута чрез Колев. Последваха силни минути за Петър Димитров, който отбеляза два гола и изведе Берое напред. Бившият футболист на ЦСКА се разписа в 27-ата и 35-ата минута. Владислав Златинов, който е бил юноша на „червените” и играе на "Армията" през сезон 2008/2009, направи резултата 3:1 от дузпа в 59-ата минута. А носителят на Суперкупата на България с ЦСКА Евгени Йорданов добави още два гола в 64-ата минута и в даденото от съдията продължение на срещата. Така старозагорци стигнаха до разгромен успех след като имаха пълно превъзходство през втората част.

Последната проверка на Берое преди старта на пролетния дял от футболния шампионат е в неделя. Отборът на Илиан Илиев ще пътува в петък за Полша, където на 19-и февруари ще премери сили с първодивизионния Арка (Гдиня). Поляците отправиха покана за контрола до Берое по случай откриването на новия им 15-хиляден стадион.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха