2. Берое
  3. Четвърта поредна победа за Берое

Четвърта поредна победа за Берое

В контролна среща, играна в 10:30 часа днес в Нова Загора Берое победи местния Загорец с 2:0. И двата гола паднаха в последните 10 минути на мача, а техен автор беше Евгени Йорданов.

В контролна среща, играна в 10:30 часа днес в Нова Загора Берое победи местния Загорец с 2:0. И двата гола паднаха в последните 10 минути на мача, а техен автор беше Евгени Йорданов. Високият нападател се разписа с глава в 82-ата, а в продължението на втората част засече без подготовка с отличен шут центриране на Здравко Илиев. В контролата бе изпробван пристигналият на проби Сейду Панандетигуири.

В 9-ата минута при изпълнение на корнер, топката бе избита от защитата. Горанов овладя и центира от ляво. Вълканов засече с глава, но топката мина на метър от вратата.

Минута по-късно при центриране от дясно на Чепилов, Славен Станкович закъсня и не можа да засече.

В 13-ата минута Миро Енчев се включи в атаката от дясно, центрира по земя към Славен Станкович, но вратаря бе по-бърз и улови преди сърбина да играе с топката.

Сейду Панандетигуири

Янко Вълканов изведе в 18-ата минута Славен Станкович зад гърба на защитата, той подаде към пристигналия на проби Сейду Панандетигуири, който останал сам срещу стража вкара топката в долния ляв на вратата, но главният съдия отмени попадението заради засада.

В 23-ата минута Милен Танев подаде надясно към Атанас Чепилов, който напредна десетина метра, центрира към Владислав Златинов, но от тялото на защитник топката излезе в корнер.

Милен Танев

Висша техника наподобяваща финтовете на Зинедин Зидан показа Атанас Чепилов в 32-ата минута. Халфът бе блокиран от защитник на домакините, Милен Танев открадна топката, навлезе в наказателното поле, справи се със защитник и стреля, но кълбото бе избито в корнер.

В 37-ата минута Владислав Златинов стреля от пряк свободен удар, но топката мина на метър над вратата след удар от 24-25 метра.

Славен Станкович прати топката в стената от 22 метра в 47-ата минута.

Славен Станкович

В 53-ата минута при центриране от дясно от корнер на Галиян Гонев Хайри Хюсни отклони леко с глава, но Теменлиев улови.

В 67-ата минута Чепилов центрира от корнер от ляво, защитник изби. Топката попадна в Стефан Велев, който от 23 метра стреля по земя, но топката мина на 2 метра в ляво от вратата.

Минута след това Велев центрира от корнер. От 10 метра топката засече Янко Вълканов, но кълбото мина в ляво от вратата.

След смяната в 70-ата минута Панандетигуири заигра като централен защитник на мястото на Янко Вълканов, а Диан Генчев заигра като опорен халф.

В 77-ата минута Евгени Йорданов засече с глава след центриране от корнер на Диан Генчев. Топката летеше към долния десен ъгъл, но Хайри изби от гол линията.

Все пак резултатът стана 1:0 в 82-ата минута когато Абушев навлезе в наказателното поле, центрира от самата аут линия и след като прехвърли вратаря топката попадна в Евгени Йорданов, който от половин метър с глава прати топката в мрежата.

Евгени Йорданов

Уникално събитие се случи в 85-ата минута когато треньорът на домакините Андриян Павелев се ядоса на сина си Преслав, че спори със съдията, нахлу на терена, пробяга цялото разстояние до вратата и избута извън терена своя състезател.

В 86-ата минута Хайри навлезе в наказателното поле и стреля, но топката мина покрай гредата.

Минута преди края на редовното време Стефан Велев стреля от 25-26 метра, но топката срещна десния страничен стълб.

В 90-ата минута Здравко Илиев стреля от 30 метра в долния десен ъгъл, но вратаря спаси. Минута след това Георги Божанов центрира успоредно към Евгени Йорданов, който от 6 метра прави по-трудното и праща топката от въздуха над вратата.

Във втората минута на добавеното време Иво Гюров пусна с пета от дясно към Здравко Илиев, който центирира в наказателното поле където от точката за изпълнение на дузпа със страхотен шут направи резултата 0:2.

Секунди след това бе даден и последният съдийски сигнал.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха