2. Берое
  3. Децата на Берое писаха шестица на Загорец

Децата на Берое писаха шестица на Загорец

Децата на Берое родени през 1995 година спечелиха първият бараж по пътя към републиканското първенство. Днес от 16 часа на Изкуственото игрище в Стара Загора възпитаниците на Сидер Димитров победиха с лекота Загорец (Нова Загора) с 6:1. В неделя от 16 часа беройци се изправят срещу Равда 1954 във втори кръг от баражите.

Срещата бе изгледана от председателят на ОС на БФС Димо Тодоров, директорът и всички треньори на детско-юношеската школа на "зелените".

Домакините започнаха вихрено срещата. Още в 1-ата минута Мартин Стойнов опита да изненада гостите с удар от 8 метра, но стражът изчисти в корнер.

Пет минути след това левият краен бранител Васил Ботев стреля от 25 метра, но в страни от целта.

В 7-ата минута Мартин Стойнов бе изведен в чиста позиция, изпревари последния в отбраната на Загорец Борислав Иванов и с удар в долния ляв ъгъл откри резултата.

Две минути по-късно домакините удвоиха преднината си чрез Николай Тотев, който с плътен удар от 15 метра под напречната греда не остави никакъв шанс на вратаря на новозагорци.

В 14-ата минута отново Тотев се опита да преодолее Чолаков, но ударът му от 27 метра бе отразен.

В 17-ата минута Ангел Костов направи резултата класически, след изпълнение на пряк свободен удар от 20 метра.

В ответната атака Стефан Стефанов от гостите стреля слабо по земя, без да затрудни Койчев.

Минута по-късно Венцислав Иванов стреля с левият крак от границата на наказателното поле, но и този път Чолаков бе на място и изчисти в корнер.

В 22-ата минута главният съдия отсъди 11 метров наказателен удар за Загорец, след като Димитър Галчин препъна футболист на гостите. Зад бялата точка застана Стефан Стефанов, който стреля в долния десен ъгъл, Теодор Койчев закачи коженото кълбо, но не успя да спаси попадението.

Две минути по-късно капитанът на старозагорци Венцислав Иванов премина през трима и изведе в чиста позиция Мартин Стойнов, но последният не успя да намери рамката на вратата.

В 27-ата минута Ивелин Монев пробва удар от 28 метра по диагонала, преминал на 2 метра над вратата.

Минута след това Венци Иванов не успя да намери добре топката, като от 15 метра стреля в страни от целта.

В 29-ата минута след пробив на Ивелин Монев от ляво Галин Ташев от гостите си отбеляза автогол при опита си да изчисти топката.

Минута преди почивката беройци реализираха пето попадение. След центриране от фаул от дясно по атаката на домакините, футболист в зелено продължи с глава към далечната греда, където абсолютно непокрит бе Пламен Тенев. За централният бранител не бе проблем с глава да преодолее Пламен Чолаков за 5:1.

През вторите 35 минути домакините свалиха темпото, а наставникът Сидер Димитров даде шанс и на резервните състезатели да поиграят.

В 39-ата минута след късо изпълнение на пряк свободен удар Николай Тотев стреля силно от 27 метра в горният десен ъгъл на вратата на Загорец, но стражът успя да изчисти в ъглов удар. След изпълнението му топката попадна отново в Тотев, който нанесе нов удар от 15 метра, но и този път Чолаков спаси.

Пет минути по-късно след центриране на Денислав Атанасов от фаул Валери Вълчев продължи с глава, но Койчев внимава и улови.

В ответната атака Ангел Костов стреля от 22 метра на метър над напречната греда.

В 53-ата минута Никола Киров нанесе силен удар от границата на наказателното поле, но на три метра пред голлинията Атанас Величков изчисти с глава.

Две минути след това Денислав Атанасов стреля слабо по-земя, без да затрудни стражът на домакините.

Точно след един час игра резервата Деян Николов бе точен за 6:1. Нападателят се освободи от футболист на гостите и с мощен шут от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл не остави никакъв шанс на резервния врата на Загорец.

Две минути по-късно Петьо Христов пробва късмета си от 20 метра, но след рикошет в тялото на Галин Ташев топката премина на педя над вратата на гостите в корнер. След изпълнението му Мирослав Колев стреля с глава на сантиметри над вратата в аут.

Така децата на Берое родени през 1995 година преодоляха първото препятствие по пътя към републиканското. В следващият кръг от баражите възпитаниците на Сидер Димитров се изправят срещу връстниците си от Равда 1954, които днес безпроблемно победиха Стралджа. Срещата е в неделя (23 май) от 16 часа на Изкуственото игрище над стадион "Берое". При успех на Равда беройци ще се изправят идната сряда срещу третият в зона Сливен ОФК Ямбол 2004.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха