2. Берое
  3. Децата на Берое се класира на държавното

Децата на Берое се класира на държавното

Възпитаниците на Господин Мирчев не оставиха никакъв шанс на Сливен в баража и записаха класическа победа

Децата на Берое, родени през 1997 година се класираха на финалите на държавното първенство. Днес от 10:30 часа на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен възпитаниците на Господин Мирчев не оставиха никакъв шанс на местния тим в баража и записаха класическа победа. Две попадения реализира Камен Петков, а веднъж се разписа Антон Сакалийски. В началото на юни беройци ще разберат съперника си на осминафиналите.

Срещата под Сините камъни мина изцяло под превъзходството на Берое.

В 14-ата минута съдийската бригада отмени редовен гол на Антон Сакалийски.

В 20-ата минута все пак "зелено-белите" откриха резултата. Камен Петков получи топката с 30 метров пас, надбяга защитата и пусна кълбото покрай вратаря на домакините за 0:1.

Малко след това Антон Сакалийски изскочи на голова позиция, но стражът на домакините се намеси отлично и спаси.

И през второто полувреме гостите от Стара Загора стояха по-добре на терена. Ивелин Илиев бе изведен зад защитата на домакините, но не успя да се разпише.

В 47-ата минута Ивелин Илиев подаде в ляво към Младен Стефанов. Той центрира в наказателното поле и Антон Сакалийски прати топката за втори път във вратата на Сливен.

Само три минути по-късно Ивелин Илиев се пребори за една топка и пусна към Камен Петков. Той навлезе в наказателното поле и бе съборен от противников футболист, но веднага се изправи и прати кълбото във вратата за 0:3.

Малко по-късно Велико Господинов нацели напречната греда.

Така беройци се класираха сред 16-те най-добри отбора в своята възраст и очакват жребия в началото на юни. Сливен ще играе бараж с Тунджа (Ямбол), които загубиха баража с Черноморец. Победителят от този мач има още едно препятствие към осминафиналите - спортното училище на Пловдив, които победиха Арда (Кърджали).

Срещите от осминафиналите ще се играят в два мача на разменено гостуване. Берое ще домакинства на игрището в кв. Кольо Ганчев.

"Радвам се за децата, че успяха да се класират за Републиканското първенство. Това е крачка нагоре. Първото място в Областната група не е критерий за нас, тъй като нивото е незадоволително. Крачка по крачка отбора върви нагоре и израства, но трябва още да работим. Този набор има бъдеще. Вижда се, че труда на момчетата се възнаграждава", заяви за Beroe Online старши-треньорът Господин Мирчев.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха