2. Берое
  3. Децата на Берое спечелиха дербито на Стара Загора

Децата на Берое спечелиха дербито на Стара Загора

Децата на Берое, родени през 1995 година, спечелиха дербито на 22 кръг на областната група над ФК Стара Загора с класическото 0:3 като гост. Възпитаниците на Сидер Димитров доминираха през всичките 70 минути на тежкия терен на комплекс "Колодрум" и заслужено спечелиха срещата. С два гола се отчете капитанът Венцислав Иванов, а резултата откри резервата Петьо Христов.

Децата на Берое, родени през 1995 година, спечелиха дербито на 22 кръг на областната група над ФК Стара Загора с класическото 0:3 като гост, съобщава Beroe Online. Възпитаниците на Сидер Димитров доминираха през всичките 70 минути на тежкия терен на комплекс "Колодрум" и заслужено спечелиха срещата. С два гола се отчете капитанът Венцислав Иванов, а резултата откри резервата Петьо Христов.

Срещата бе изгледана от председателят на ОС на БФС Димо Тодоров, председателят на Съвета на директорите на ПФК Берое Дамян Георгиев, легендата и спортно-технически директор Петко Петков, изпълнителният директор Геньо Петров и директорът на школата Стелиян Попчев.

Така възпитаниците на Сидер Димитров продължават силното си представяне в групата и еднолично водят в класирането. В сряда (21 април) от 16 часа Берое 95 приема Миньор (Раденево) в отложен мач от 21 кръг на областната група, а четири дни по-късно отново на собствен терен е срещата с Локомотив (Стара Загора).

По-същото време на изкуственото игрище над градския стадион Берое 96 и Левски Стара Загора (Ягода) завършиха 1:1. Възпитаниците на Димитър Митев доминираха през целият мач, но множеството пропуски ги лишиха от победа. Единственото попадение за домакините бе дело на голмайстора на отбора Ивайло Боев. В сряда вторият тим на "зелените" при децата гостува на Чирпан от 16 часа, а в неделя предстои среща в Раднево.

От 12:30 часа на к-с "Колодрум" се състоя още едно дерби между съставите на домакините от ФК Стара Загора и Берое. Без контузеният си голмайстор Александър Желев гостите не успяха да стигнат до успех над домакините и завършиха 1:1. Първото полувреме бе за беройци, които диктуваха събитията на терена и в 13-ата минута откриха резултата чрез Александър Колев. През вторите 30 минути домакините значително подобриха играта си и изравниха в 37-ата минута. В сряда от 17:30 часа възпитаниците на Никола Кордов приемат Миньор (Раднево) в отложена среща от 21 кръг.

В четвъртък от 15 часа старшата възраст на Берое загуби скандално при гостуването си в Несебър с 1:0. Главният съдия от Бургас не отсъди три дузпи в полза на гостите и е с основна заслуга за единственото попадение за домакините, след като футболист на Несебър си поведе топката с ръка. След края на срещата от щаба на Берое подадоха жалба срещу съдийската бригада. В следващия кръг възпитаниците на Тодор Станев приемат състава на Созопол. Срещата е на 22 април от 15 часа на изкуственото игрище.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха