2. Берое
  3. Емил Ангелов дебютира за Берое в контрола

Емил Ангелов дебютира за Берое в контрола

Заралии се наложиха с 2:1 над Любимец

Берое успя да прекъсне серията си от четири последователни поражения. Днес от 18 часа старозагорци надделяха с 1:2 при гостуването си на Любимец в контролна среща, предаде официалният сайт на заралии.

Янко Вълканов откри резултата с гол с глава в 14-ата минута. Атанас Чипилов удвои в 27-ата минута, а три минути по-късно Николай Павлов реализира единственото попадение за домакините. Първи 32 минути с фланелката на Берое записа новото попълнение Емил Ангелов – Бабангида. След 9 месеца извън терена в игра се завърна Слави Жеков, който игра 21 минути.

В срещата не взеха участие Диан Генчев, Веселин Пенев, Георги Божанов, Евгени Йорданов, Атанас Янев и Мирослав Радев. Шестимата изгледаха двубоя от трибуните. Петър Димитров пък изобщо не пътува за Любимец.

В 3-ата минута прострелно центриране от дясно на Здравко Илиев, при което топката премина на сантиметри от напречната греда.

Минута по-късно Иван Горанов отправи удар от 25 метра, но в страни от вратата на домакините.

В 7-ата минута след центриране от корнер на Милен Танев, Янко Вълканов се извиси над всички и отправи удар с глава от 10 метра, но в страни от целта.

Три минути след това Владислав Златинов стреля от 20 метра, но на 1,5 м над напречната греда.

В ответната атака Илиян Трифонов се озова на добра позиция и пробва да стреля към вратата на Скорчев, но Владислав Ямуков блокира удара му.

В 14–ата минута беройци откриха резултата. След късо изпълнение на корнер Славен Станкович пусна към Милен Танев, който сложи топката на главата на Янко Вълканов и централият бранител с глава от 7 метра откри резултата.

В 17-ата минута Николай Павлов навлезе в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Теодор Скорчев се намеси отлично и изби.

След още три минути нова опасност за домакините. След центриране от дясно се получи меле в наказателното поле на Берое, при което Владислав Ямуков изчисти кълбото от голлинията след удар на футболист на Любимец.

В 27–ата минута старозагорци стигнаха до второ попадение. Милен Танев центрира от корнер, топката попадна във Владислав Златинов, който пусна към свободния Атанас Чипилов. Крилото при първия опит не успя, но при добавката технично реализира за 0:2.

Точно след половин час при бърза контраатака от ляво Илиян Йорданов центрира в наказателното поле към Николай Павлов, който се измъкна от защитата и реализира в горния ляв ъгъл за 1:2.

Минута по-късно голмайстора за домакините навлезе в наказателното поле и отправи удар, но Скорчев успя да боксира.

В 33-ата минута Милен Танев изведе от ляво Иван Горанов, който вместо да стреля реши да търси свой съотборник и спечели само корнер. Славен Станкович центрира от ъгловия удар към Вълканов, който за малко не успя да засече.

На почивката и в двата тима бяха извършени множество смени, което се отрази и на качеството на играта през вторите 45 минути.

Две минути след подновяването на играта Владислав Златинов отправи удар извън наказателното поле, преминал на сантиметри от страничния стълб.

В 51-ата минута Славен Станкович се опита да стреля към вратата на домакините, но ударът му бе блокиран от бранител.

В 63-ата минута след центриране от фаул в наказателното поле на Берое, Кирил Георгиев отправя удар от малкия пеналт, но в аут.

В 75-ата минута Слави Жеков изведе Емил Ангелов в добра позиция, но Стефан Стойчев успя с крак да избие встрани и не позволи на нападателя да нанесе удар.

Пет минути по-късно Златинов се опита технично да преодолее вратаря Стойчев, който се намеси добре и не позволи на нападателя да се разпише.

В 82-ата минута Емил Ангелов отправи слаб удар между двама, но без проблем за Стефан Стойчев.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха