2. Берое
  3. Калиакра излъга Берое

Калиакра излъга Берое

Калиакра успя да излъже Берое и да спечели контролната среща между двата тима играна днес от 14 часа на първи терен в кк Албена. Единственото попадение в срещата реализира Марко Марков в 84-ата минута от спорна дузпа. Беройци имаха по-чистите положения в равностойният сблъсък, но във втори пореден мач не успяха да реализират гол.

Калиакра успя да излъже Берое и да спечели контролната среща между двата тима играна днес от 14 часа на първи терен в кк Албена, съобщи Beroe Online. Единственото попадение в срещата реализира Марко Марков в 84-ата минута от спорна дузпа. Беройци имаха по-чистите положения в равностойният сблъсък, но във втори пореден мач не успяха да реализират гол.

В 4-ата минута Мартин Димов изби с глава една топка при защитата на вратата си, при което за малко да си вкара комичен автогол. Топката обаче прелетя покрай вратата. След изпълнението на корнера Павел Ковачев засиче с глава, топката рикошира и попадна в ръцете на Цветан Димитров.

Две минути по-късно шут на Десислав Русев от 25 метра. Топката премина далеч покрай вратата на Берое, пазена от Скорчев.

В 23-ата минута опасност за Берое. Божанов бе изведен в добра позиция, но пресиран между двама защитници на Калиакра в крайна сметка не успя да оправи удар.

Четири минути след това Иван Петков бе изведен в добра позиция, но според реферите бе останал в положение на засада. Последваха протести от страна на някои играчи на Каварна.

Точно след половин час игра Владислав Златинов опита задна ножица от близка дистанция, но кълбото излезе в аут.

Три минути по-късно Златинов стреля от пряк свободен удар от 25 метра, но над напречната греда.

В 35-ата минута при опит да овладее топката почти на аут линията Цветан Димитров закачи крака на Георги Божанов. Реферът не видя дузпа и отсъди корнер в полза на старозагорци. След ъгловия удар не се случи нищо опасно.

В 39-ата минута много опасен удар направи Владислав Златинов. Топката закачи тялото на защитник на Калиакра и кълбото излезе в корнер. След изпълнението Антон Петров за малко да си вкара автогол, но все пак топката напусна очертанията в нов ъглов удар. След него последва аут.

Три минути по-късно символичните домакини имаха добра възможност за гол. Иван Петков отправи удар от 7-8 метра, но кълбото излезе в аут.

Две минути преди почивката след изпълнение на пряк свободен удар по земя за Калиакра кълбото премина на 2 метра в страни от вратата на Скорчев в аут.

След подновяването на играта Златинов изведе зад защитата на Калиакра Тодор Христов, но страничният съдия вдигна флага за засада. Имаше реакция на Илиан Илиев към отсъждането на асистент арбитъра.

В 52-ата минута Даниел Шмедин навлезе от ляво с отличен рейд и центрира, но бе неточен и топката излезе в аут.

Четири минути по-късно Златинов стреля добре, стражът на Калиакра Йордан Господинов изби акробатично.

Последваха минути в които не се случи нищо интересно пред двете врати.

В 80-ата минута Ромарио Ресенде елиминира двама души и шутира изключително силно и хубаво. Стражът Господинов отразява удара блестящо. Кълбото се отбива към краката на Петър Костадинов, но той не успя да засече.

Две минути по-късно Георги Станчев елиминира Тодор Тодоров, след което бе спрян от Мечев и реферът отсъди спорна дузпа за Калиакра. Марко Марков с плътен шут в долния ляв ъгъл на вратата откри резултата. Теодор Скорчев хвана ъгъла, но не успя да спаси перфектното изпълнение.

До края на срещата не се случи нищо интересно. Така Берое допусна второ поредно поражение от втория си подготвителен лагер по Черноморието. В сряда (9 февруари) "зелените" ще изиграят две контролни срещи по едно и също време. В с. Оброчище съперник ще е Черноморец (Балчик), а в Обзор спаринг ще е Несебър.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха