3. Лудогорец хвърля най-доброто срещу Берое

Лудогорец хвърля най-доброто срещу Берое

Козмин Моци е наказан за реванша, който стартира в 15:30 часа

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев ще заложи на всичко най-добро за днешния реванш с Берое.

След загубата с 1:2 в първия мач, сега целта пред носителя на купата е ясна - победа и само победа. Проблемите на „орлите“ са добре известни за всички. Те са породени от здравословното състояние на двама от основните играчи - капитана Светослав Дяков и голмайстора от миналия сезон Роман Безяк. Най-стабилният защитник - Козмин Моци, пък е наказан.

Дяков и Безяк получиха своите травми още през първото полувреме на гостуването в Стара Загора. След срещата Дерменджиев заяви, че положението с двамата не е добро, но те се върнаха към нормалните тренировки в четвъртък. По принцип има риск халфът и нападателят да получат усложнение на травмите си, но пък мачът е от изключителна важност за Лудогорец и заради това треньорът е решил да хвърли всички налични състезатели. В отсъствието на наказания Моци пък най-вероятно заедно с Алекс Барт в средата на защитата ще е Георги Терзиев. След като в първия мач не игра и минута, сега се очаква титуляр да бъде националът Михаил Александров.

Не е изключено Георги Дерменджиев да заложи на Владо Стоянов на вратата, въпреки че по принцип в срещите за купата играе Иван Чворович. Сърбинът обаче не се представи по най-добрия начин в първата среща и заради това на вратата може да се върне Футболист номер 1 за 2014 година.

След победата с 2:1 в Стара Загора беройци също излизат с най-силното, с което разполагат. Очаква се на мястото на наказания Георги Костадинов в игра да се появи Самир Аясс, който се отчете с асистенция към Жуниор Мапуку в първия мач. А други промени надали ще бъдат направени в стартовите 11 на старозагорския тим. Играчите са максимално мобилизирани, за да покажат най-доброто от себе си и да опитат да елиминират шампиона Лудогорец при третия си опит в рамките на последните 4 години.

Беройци ще бъдат подкрепяни от около 200 фенове, които организирано пътуват от Стара Загора. Както заяви след първия двубой старши треньорът Петър Хубчев, Лудогорец остава фаворит преди реванша, но в интерес на истината при последните си два мача срещу Лудогорец извън Стара Загора беройци показаха много силна игра, а в последния шампионатен мач стигнаха и до 1:1 в Разград.

Мачът Лудогорец – Берое започва в 15:30 часа и ще бъде излъчван пряко по Диема Спорт, а главен арбитър е Станислав Ставров.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха