2. Берое
  3. Нефтохимик U19 отстъпи на Берое

Нефтохимик U19 отстъпи на Берое

Двубоят в Стара Загора завърши при резултат 2:3

Отборът на „Берое“ до 19 г. постигна втора поредна домакинска победа с 3:2. Днес момчетата на Иван Гаджев се наложиха с този резултат над връстниците си от „Нефтохимик“ в среща от 27 кръг на Елитната група.

Двата тима изиграха много добър двубой и създадоха редица положения за гол. „Беройци“ започнаха ударно мача и в първия четвърт част създадоха поне дузина чисти положения за гол и реализираха две от тях. Първо в 11-та минута Ивайло Ангелов получи чудесен пас от дълбочина, преодоля стража на домакините и вкара топката в мрежата за 1:0. След само още две минути резултатът бе покачен. Димитър Видев предостави топката с прецизно центриране на Марин Петров и той не сгреши с удар от въздуха – 2:0.

В 19-та минута гостите се възползваха от грешка при изнасянето и намалиха резултата – 2:1. В 25-та минута обаче „Берое“ отново излезе напред в резултата, след като Виктор Петров получи пас в наказателното поле на гостите и прати топката в мрежата с хубав удар – 3:1. До края на полувремето домакините имаха още няколко изгодни ситуации, но не успяха да отбележат нов гол. В 52-та минута „Нефтохимик“ отново намали преднината с попадение за 3:2. До края обаче нов гол така и не падна.

По този начин момчетата на Иван Гаджев събраха актив от 41 т. В следващия кръг отборът гостува на „Монтана“. Срещата е насрочена за 16 април от 16 ч.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха