2. Берое
  3. Пирин (ГД) удари Берое насред Стара Загора

Пирин (ГД) удари Берое насред Стара Загора

Петър Хубчев дебютира със загуба начело на заралии

Със загуба у дома дебютира на поста старши-треньор на Берое Петър Хубчев. Пирин (Гоце Делчев) хитро спечели трите точки в Стара Загора, вкарвайки три гола. Любомир Гуцев откри за гостите в 31-ата минута, Веселин Марчев покачи девет минути по-късно. Две попадение на Педро Еуженио в 43-ата и продължението на първото полувреме върнаха беройци в мача в края на първото полувреме. Васил Панайотов обаче направи резултата 3:2 в полза на Пирин в 72-ата минута.

Novsport.com проследи на живо мача от стадиона в Стара Загора, благодарение на Берое Онлайн!

Беройци започнаха доста лежерно срещата, а през първото полувреме не бяха особено концентрирани нито във фаза атака, нито докато се отбраняваха.

Във втората минута при центриране от корнер Стефан Велев прати топката към Веселин Пенев. Защитникът на Берое засече с глава, но топката мина над напречната греда на вратата на Абди Абдиков.

В 10-ата минута Владимир Зафиров засече с глава след ново центриране в наказателното поле, но топката мина на 2-3 метра над вратата.

Девет минути по-късно най-активния за беройци през целия мач Педро Еуженио стреля от 12-13 метра, но Абди Абдиков успява да боксира.

В 25-ата минута Стефан Велев навлезе в наказателното поле, пред него имаше защитник и затова националът подаде към Родолфо, който от 14-15 метра пробва удар към вратата след като финтира бранител на Пирин, но топката е насочена слабо в ръцете на Абдиков.

Педро Еуженио намери добре успоредно на голлинията на границата на малкия пеналт Антонио Ливраменто в 26-ата минута, но Гуцев се намеси чудесно и успя да предотврати удар на португалецът.

При контаатаката Веселин Марчев стреля от воле от 11 метра след грешка на Зафиров, но ударът на играча на Гоце Делчев не намери рамката на вратата.

Гостите откриха резултата в 31-ата минута. Петър Лазаров центрира добре право на главата на Любомир Гуцев, който насочи топката в левия ъгъл на вратата и се разписа за 1:0.

В 33-ата минута Давид Каядо пое кълбото край тъчлинията, навлезе няколко метра и стреля, топката рикошира в Гуцев, който се изпречи на пътя й и падна на земята. Остана съмнение, че при блокирането Гуцев е играл с ръка.

Четири минути по-късно Стефан Велев стреля добре от далеч на мокрия терен, топката летеше към долния десен ъгъл на вратата на Абдиков, но той с последни усилия успя да я изчисти в корнер.

Изненадващо за мнозина Пирин се добра и до втори гол в 40-ата минута. При хитро отиграване се стигна до извеждащ пас зад защитата на Берое. Кирил Акалски излезе напред да пресрещне Веселин Марчев, който обаче технично прехвърли стража на Берое и се разписа за 2:0.

Беройци вдигнаха оборотите и два гола на Педро Еуженио доведоха до 2:2.

Първо в 43-ата минута португалецът се разписа от пряк свободен удар като прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:2.

След това в продължението на първата част Еуженио отбеляза изключително красив гол от границата на наказателното поле встрани на вратата.

След почивката и двата отбора не създадоха кой знае колко опасности. Беройци бяха по-активни, но гостите организираха опани контри.

В 49-ата минута при центриране на Родолфо към Иво Иванов към далечната греда. Иванов засече, но топката мина покрай вратата.

Каядо подаде с глава към Родолфо в 53-ата минута. Бразилецът обаче се подхлъзна на мокрия терен, като се опита да отправи и удар, но бе неточен.

В 57-ата минута Родолфо видя добре включилия се от дясно Ливраменто и му подаде топката. Португалецът овладява на гърди и стреля, но Абдиков се намеси добре и спаси.

В 72-ата минута Стефан Спасов спести втори жълт картон за Веселин Марчев, който фаулира грубо Педро Еуженио по десния фланг на атаката на Берое.

При бързата контраатака играчите на Пирин се организираха много добре за многото празни пространства, които им бяха оставили беройци. Васил Панайотов получи и добре прати топката в мрежата за 2:3.

В 81-ата минута при добро центриране на Педро Еуженио в наказателното поле, Абдиков успя да овладее.

Три минути преди края на редовното време Мартин Райнов овладя добре в дъгата пред наказателното поле и бе фаулиран. Реферът отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Педро Еуженио, но топката попадна право в ръцете на Абдиков.

В следващия кръг на 4 ноември 2012, неделя от 14:30 часа Берое гостува на Локомотив в София. Срещата ще се играе на стадиона в кв. Надежда. В сряда пък Берое приема под Аязмото от 18 часа Академик (София) в първи мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на България.