2. Берое
  3. Равенство за Берое 2002 срещу сърби

Равенство за Берое 2002 срещу сърби

Славия и Левски не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0

“Берое” 2002 завърши наравно 1:1 срещата си с “Аполон” 2002 (Крагуевац, Сърбия), съобщи официалният сайт на старозагорци.

Това бе втори мач от силния международен турнир по “Футбол 9″ в памет на Стоян Коцев – Кано. Единственото попадение в срещата за “Берое” отбеляза Христо Пенев в 14-ата минута на двубоя. Никола Тимотийевич бе точен за западните ни съседи. След вторите мачове от групата “Берое” дели със “Славия” първото място с актив от 4 точки. От 19 часа днес (13 септември) е последният сблъсък в групата именно между тези два отбора.

В 8-ата минута Марко Янчийевич центрира в наказателното поле на “Берое” от пряк свободен удар. Велко Вртикала засече, но прати топката встрани от целта. В 13-ата минута отново Вртикала стреля от ъгъла на наказателното поле на “Берое”. Топката срещна напречната греда, а след това излезе и над мрежата.

Резултатът стана 0:1 в полза на “Берое” в 14-ата минута, когато топката бе центрирана дълбоко в половината на беройци. Христо Пенев стреля от около десетина метра и прати топката в горния десен ъгъл на пазената от Самчович врата.

Последваха силни минути за беройци, в които те можеха да стигнат и до второ попадение след като взеха изцяло инициативата в свои ръце. В 20-ата минута сърбите организираха добра атака от ляво, която завърши с удар на Михаило Павлович над враттата на Явор Рашев.

След почивката беройци отново започнаха по-добре. В 32-ата минута Стилиян Стоилов стреля от дистанция, но топката мина над вратата. В 40-ата минута Вртикала стреля добре, но Явор Рашев се намеси отлично и успя да парира удара и да избие в корнер. След центрирането Александър Станкович стреля добре, но над вратата.

Топката попадна в Никола Тимотийевич в 44-ата минута на ъгъла на наказателното поле в дясно по атаката на “Аполон”. Нападателят успя да си поведе добре и да стреля под плонжа на Рашев за 1:1. Последваха минути, в които сърбите създадоха още две опасни голови положения, но беройската защита и вратаря успяха да парират.

Християн Тонев изпълни пряк свободен удар в дясно от наказателното поле по атаката на “зелените”. Кълбото бе насочено отлично към рамката и само перфектната намеса на Балша Мартинович спаси сърбите в ситуацията.

Другият мач от групата бе изпълнен с много емоции. Въпреки многото голови положения “Славия” и “Левски” обаче не успяха да си отбележат гол и завършиха 0:0.

В 18 часа днес е мачът “Аполон” – “Левски”, а в 19 часа “Берое” се изправя срещу “Славия”. Утре от 9 до 12 часа са финалите в турнира.

“Аполон” (Крагуевац, Сърбия) – “Берое” 2002 (Стара Загора) 1:1

голмайстори: 0:1 Христо Пенев 14′, 1:1 Никола Тимотийевич 44′

“Аполон” (Крагуевац, Сърбия): 1. Желко Самчович, 2. Богдан Ивич, 3. Филип Митрович, 5. Райко Стевич, 8. Велко Вртикала, 18. Оген Лакчевич, 7. Никола Тимотийевич, 16. Матея Петрович, 6. Марко Янчийевич (12. Балша Мартинович, 15. Александар Янкович, 11. Урош Максимович, 10. Михаило Павлович, 5. Александър Станкович, 9. Йорвица Лазаревич); старши-треньор: Ненад Грубор