2. Берое
  3. Спасение ли? Берое унищожи Спартак във Варна и отдалечи тима от целта (ВИДЕО)

Спасение ли? Берое унищожи Спартак във Варна и отдалечи тима от целта (ВИДЕО)

Заралии постигнаха разгромен успех с 4:0

Берое постигна най-убедителната си победа от началото на сезона, след като се наложи с категоричното 4:0 при гостуването на Спартак Варна от 25-ия кръг на efbet Лига. Това е първа победа за старозагорския тим в efbet Лига през 2023 година. Тонислав Йорданов се отличи с хеттрик, а първото попадение в двубоя реализира Вини Трибуле, който също изигра силен двубой.

Официален дебют за Берое направиха новите попълнения Уерди Мара и Ромарио.

Александър Цветков получи първия жълт картон в мача в 6-ата минута.

Берое направи много сериозен пропуск в 8-ата минута. Тонислав Йорданов пусна отличен извеждащ пас към Вини Трибуле, който финтира след това един защитник на Спартак Варна и бе сам срещу Кристиано Фигейредо. След това камерунският нападател стреля, но Фигейредо се намеси, топката рикошира в крака му и премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на домакините. В последствие бе маркирана засада на Трибуле, но повторенията показаха, че такава нямаше.

Берое направи нов много голям пропуск в 10-ата минута. Вини Трибуле получи пас зад отбраната на Спартак, след което преодоля и и излезлия да го пресрещне Фигейредо. След това камерунецът стреля в опразнената врата, но Пламен Димов се намеси решаващо и успя да избие топката пред голлинията.

Евандро изскочи сам срещу Иван Караджов в наказателното поле на Берое в 13-ата минута и стреля, но вратарят на Берое успя да спаси удара му. Повторенията показаха, че Евандро е в положение на засада при получаването на топката, а такава не бе маркирана от страничния рефер.

Берое поведе с 1:0 в 15-ата минута. Тонислав Йорданов пусна пас към Вини Трибуле, но Роберто Хименес успя с шпагат да изчисти топката. Тя попадна на пътя на Симеон Мечев, който излезе сам срещу Кристиано Фигейредо и с премерен удар вкара топката във вратата на Спартак Варна.

В 22-ата минута Лерой Микелс центрира в наказателното поле на Берое, където Родни Антуи стреля, топката се удари в лявата ръка на Клайдер Машедо. Съдията Иво Андреев първоначално не свири дузпа, но след това се намеси ВАР и реферът преразгледа решението си. Андреев преразгледа ситуацията и посочи бялата точка.

Лерой Микелс стреля от бялата точка в 27-ата минута, но Иван Караджов хвана ъгъла и спаси. След това топката се върна в Микелс, който отново стреля, но Караджов отново спаси.

Берое направи много голям пропуск в 29-ата минута. Уерди Мара получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Спартак Варна, след което преодоля и вратаря Фигейредо, след което стреля в опразнената врата, но играч на домакините се намеси изключително решаващо и в последния момент изчисти топката в корнер.

Тонислав Йорданов открадна топката в 31-ата минута, след което реши да изненада излезлия напред вратар Фигейредо, но ударът му не беше достатъчно силен и стражът на домакините успя да спре топката.

Берое направи много голям пропуск в 45-ата минута, когато Вини Трибуле подаде към Тонислав Йорданов, който бе на отлична позиция в наказателното поле на Спартак Варна и стреля, но ударът му бе отлично отразен от Кристиано Фигейредо.

Няколко секунди по-късно Симеон Мечев подаде към Уерди Мара, който бе съборен в наказателното поле на Спартак Варна, но съдията Иво Андреев ясно показа, че няма да свири дузпа в тази ситуация.

Александър Цветков отправи удар от разстояние в 46-ата минута, но Иван Караджов спаси.

Уерди Мара отправи хубав удар от около 20 метра в 50-ата минута, но топката срещна напречната греда на вратата на Кристиано Фигейредо.

Берое поведе с 2:0 в 53-ата минута, когато Серкан Юсеин отправи силен удар от разстояние, Фигейредо плонжира и изби топката, но тя попадна в Тонислав Йорданов, който се ориентира много добре в наказателното поле на Спартак и вкара топката за втори път във вратата на Кристиано Фигейредо.

Берое направи резултата 3:0 в 65-ата минута. Спас Георгиев центрира в наказателното поле на Спартак Варна, където Тонислав Йорданов бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Кристиано Фигейредо.

Симеон Мечев се опита от центъра да прехвърли Фигейредо в 67-ата минута, но вратарят успя да се намеси в последния момент и да избие топката в корнер.

Ивей Ромееш допусна много груба грешка в 75-ата минута, когато в опита да избие една топка я подаде към Вини Трибуле, който изскочи сам срещу Кристиано Фигейредо. Камерунецът стреля, но вратарят на Спартак успя да се намеси изключително решаващо и да избие топката в корнер.

Съдията Иво Андреев свири дузпа за Берое в 81-ата минута. След центриране в наказателното поле на Спартак Варна Макс Челич стреля, а топката срещна ръката на Пламен Димов, след което реферът посочи бялата точка.

Тонислав Йорданов оформи своя хеттрик в 82-ата минута, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Кристиано Фигейредо, който хвана ъгъла, но нямаше какво да направи. Така Берое поведе с 4:0.

СПАРТАК (ВАРНА) - БЕРОЕ 0:4
0:1 Симеон Мечев 15
0:2 Тонислав Йорданов 53
0:3 Тонислав Йорданов 65
0:4 Тонислав Йорданов 81

Състави:

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигейредо, 6. Луан да Силва, 25. Пламен Димов – К, 22. Роберто Хименез, 14. Ивей Ромееш, 17. Александър Беолусов, 66. Александър Цветков, 82. Иван Йорданов, 7. Лерой Микелс, 47. Родни Антуи, 12. Евандро

Резерви: 21. Иван Дичевски, 20. Нейтън Олдър, 3. Бен Карамоко, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 10. Румен Руменов, 45. Даниел Начев, 27. Денис Баланюк, 23. Жоао Марио Фернандес

Треньор: Димитър Димитров – Херо

Берое: 73. Иван Караджов, 6. Макс Челич, 10. Уерди Мара, 14. Педро Енрике, 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 21. Вини Трибуле, 77. Божидар Пенчев, 98. Тонислав Йорданов

Резерви: 23. Иван Гошев, 5. Зария Ламбулич, 7. Йоан Бауренски, 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 13. Ромарио Мойс, 15. Георги Динков, 19. Васил Василев, 44. Атанас Йорданов