2. Берое
  3. Юношите на Берое с първа победа далеч от дома

Юношите на Берое с първа победа далеч от дома

Днес от 15,30 часа на помощното игрище на ст. Христо Ботев във Враца възпитаниците на Атанас Димитров изиграха добър мач и заслужено се поздравиха с успех с 0:1

Юношите старша възраст на Берое постигнаха първа победа като гост. Днес от 15,30 часа на помощното игрище на ст. Христо Ботев във Враца възпитаниците на Атанас Димитров изиграха добър мач и заслужено се поздравиха с успех с 0:1. Единственото попадение в срещата реализира Джунейт Али в 75-ата минута.

През първата част гостите от Стара Загора имаха претенции да две неотсъдени дузпи за явна игра с ръка в наказателното поле, но и при двете ситуации главният съдия остави играта да продължи.

Най-чистото положение през първите 45-минути се откри пред Джунейт Али, който след триходова комбинация с Пламен Пенев и Теодор Кьосев излезе очи в очи с вратаря на домакините, но пропусна.

И през второто полувреме беройци бяха по-добрия отбор на терена. Възпитаниците на Атанас Димитров материализираха по-добрата си игра в 75-ата минута, когато Алекс Згрипаров проби по дясното крило, центрира успоредно на голлинията по земя в наказателното поле, където Джунейт Али се измъкна от опеката на двама футболисти на врачани и отблизо вкара за 0:1.

До края на срещата старозагорци имаха 4-5 добри атаки, но съвсем малко не им достигна до реализирането на второ попадение в срещата.

С този успех Берое се изкачи на 14 място във временното класиране с актив от 17 точки.

"Доволен съм от победата. Срещата се игра на лош терен, подобен на този на който тренираме в кв. Кольо Ганчев. Това наложи да играем по-директен футбол, с повече дълбочина и по-малко задържане на топката. Имахме предимство в бързината на тримата ни офанзивни футболисти и се опитвахме основно с пасове зад защитата да изненадаме домакините. В защита стояхме много компактно, Миро Енчев също допринесе за победа с опита си. Физически също стояхме много добре, особено в последните 20 минути на срещата. Печелихме почти всички първи и втори топки, което ни даде предимство. Вече пети мач отбора спазва стриктна тактическа дисциплина. Естествено имам и забележки. Трябва да играем по-комбинативно и по-хладнокръвно. Не съм доволен от представянето на отделни футболисти, не успяха да покажат това на което са способни. Забравяме за тази победа, вече мислим за следващия мач", заяви за Beroe Online старши-треньорът Атанас Димитров.

На 9 април от 15,30 часа на игрището в кв. Кольо Ганчев Берое посреща Любимец в среща от 24 кръг на Елитната група до 19 години.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха