2. Берое
  3. Юношите на Берое удариха ЦСКА

Юношите на Берое удариха ЦСКА

Юношите младша възраст на Берое състезаващи се в Елитната група до 17 години записаха втори домакински успех от началото на сезона

Юношите младша възраст на Берое състезаващи се в Елитната група до 17 години записаха втори домакински успех от началото на сезона. Днес от 17:30 ч на игрището в кв. "Кольо Ганчев" старозагорци спечелиха с 2:1 над ЦСКА. Джуниет Али откри в 6-ата, гостите изравниха в 74-ата чрез Николай Кръстев, а три минути преди последния съдийски сигнал Стелиян Евтимов донесе победата на домакините.  С този успех възпитаниците на Венелин Сивриев се изкачиха в средата на класирането.

Срещата започна отлично за домакините, които още в 6-ата минута откриха резултата. Исус Ангелов изведе от дясно Джуниет Али, който напредна десетина метра и с добре премерен удар от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

Пет минути по-късно Илия Стоилов центрира от фаул в страни от вратата на "червените", но никой не успя да засече кълбото. Топката за малко да се озове в мрежата на домакините, но в крайна сметка премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 19-ата минута след центриране от корнер на Стелиян Евтимов Георги Христов се опита технично да преодолее стража  на гостите, но след удара на централният бранител на домакините топката премина в страни от вратата.

Три минути след това Джуниет Али пробва удар от 22 метра, но кълбото премина високо над вратата.

В 24-ата минута ЦСКА за първи път погледнаха към вратата на беройци. След центриране от ляво Йълдъз Сюлейман от 15 метра стреля високо над вратата на Желев.

В 32-ата минута Пламен Колев стреля силно от 26 метра, но с върха на пръстите си Иван Смилянов успя да избие в корнер.

В ответната атака Николай Кръстев пробва удар от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Асен Желев.

Минута по-късно Сюлейман стреля по земя от 16 метра, но на два метра в дясно от целта.

В 35-ата минута Илия Стоилов стреля силно с левият крак от 24 метра, но на метър в дясно от вратата на Смилянов.

Две минути преди изтичането на редовното време на първата част Евтимов изведе в добра позиция Стоилов, но полузащитникът бе добре затворен от двама бранители в "червено". Все пак успя да нанесе удар, катпо кълбото премина на сантиметри в дясно на вратата на гостите.

В 46-ата минута Николай Кръстев изпълни пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на стража на домакините.

Две минути по-късно Стелиян Евтимов изпълни пряк свободен удар, но след рикошет в стената топката напусна на сантиметри над напречната греда в корнер.

В 59-ата минута след двойно подаване с Николай Кръстев Цветомир Цветков остана сам срещу вратаря на беройци, но ударът му по земя премина на метър в дясно от вратата на Желев.

Две минути по-късно "червените" направиха нов пропуск. Николай Кръстев центрира от дясно право на главата на Григор Долапчиев, който стреля от 9 метра, но Асен Желев успя да избие в корнер с върха на пръстите си.

Минута по-късно беройци направи отлична контраатака при която трима футболисти в "зелено-бяло" останаха срещу един защитник на гостите. Левият краен бранител на столичани задържа преминалият го Джуниет Али на границата на наказателното поле и заслужено бе отстранен от игра.

В 66-ата минута Исус Ангелов изведе от дясно Али, който центрира остро към Илия Стоилов, но бранител в червен спортен екип се намеси решително и изчисти в корнер. Стелиян Евтимов изпълни ъгловият удар, но Исус Ангелов не успя да намери добре топката.

Три минути по-късно Евтимов остана очи в очи с вратаря на ЦСКА, но стреля в тялото му и пропиля отлична възможност за гол.

В 74-ата минута гостите се възползваха от груба грешка в защитата на домакините и Николай Кръстев с удар по земя от 12 метра изравни.

Три минути преди изтичането на редовните 80 минути Стелиян Евтимов донесе победата на Берое. Нападателят получи центриране от дясно, овладя на гърди в наказателното поле, елиминира съпротивата на Любомир Деспотов и от въздуха разстреля Иван Смилянов за 2:1.

Така беройци спечелиха втора победа в Елитната група до 17 години. На 4 септември от 16:30 часа възпитаниците на Венелин Сивриев гостуват на Векта (Пловдив) в среща от 5 кръг.

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха