2. Берое
  3. Юношите на Берое взеха победата в последната минута срещу Сапртак

Юношите на Берое взеха победата в последната минута срещу Сапртак

Старозагорци победиха с 3:2 тимът от Варна

Юношите старша възраст на “Берое” допуснаха поражение с 2:3 при гостуването си на “Спартак” (Варна) в мач от VI кръг на Елитната група. Възпитаниците на Иван Гаджев диктуваха събитията на терена през целия мач, но непростими пропуски пред вратата на варненци и грешки в защита доведоха до втора загуба в първенството.

Срещата започна отлично за старозагорци. В 15-ата минута Ангел Костов проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Александър Манолов с глава откри резултата.

В 22-ата минута футболист на “Спартак” изравни след добре изпълнен пряк свободен удар от 19 метра. Четири минути по-късно “соколите” стигнаха до пълен обрат след груба грешка в защитата на “зелените”.

През второто полувреме беройци имаха пълно превъзходство в срещата. В 54-ата минута Борислав Желязков се озова очи в очи със стража на домакините и изравни 2:2.

Възпитаниците на Иван Гаджев продължиха да натискат съперника, като създадоха 6-7 100-%-ви положения за гол, пропилени от Венцислав Иванов, Борислав Желязков, Александър Манолов, Кирил Личев и Айкут Мустафов.

Tака се стигна до последната 90-ата минута на срещата, когато домакините се възползваха от нова грешка в защитата на “зелените” и измъкнаха трите точки.

На 22 септември (неделя) от 16 часа “Берое” U19 приема ЦСКА U19 (София) в среща от VII кръг на Елитната група до 19 години. БФС назначи за главен съдия на двубоя Неделчо Гаджалов (Пловдив), а негови асистенти ще са съгражданите му Атанас Бозев и Цветан Горанов.

“Спартак” U19 (Варна) – “Берое” U19 (Стара Загора) 3:2

голмайстори: 0:1 Александър Манолов 15′, 1:1 ? 22′, 2:1 ? 26′, 2:2 Борислав Желязков 54′, 3:2 ? 90′
“Берое” U19: Теодор Койчев, Николай Георгиев, Пламен Тенев (к), Диян Динев, Николай Добрев, Жюлиен Бенков (46′ – Кирил Личев), Пейчо Енчев, Венцислав Иванов (80′ – Айкут Мустафов), Борислав Желязков (68′ – Светлин Симеонов), Александър Манолов, Ангел Костов (46′ – Димитър Трайков); старши-треньор: Иван Гаджев
главен съдия: Владимир Стефанов (Разград)
помощник-съдии: Цанко Симеонов (Разград), Дарин Страхилов (Разград)

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха