2. Берое
  3. Юношите на Берое записаха 6 победи и 2 загуби за седмица в различните възрасти

Юношите на Берое записаха 6 победи и 2 загуби за седмица в различните възрасти

Младежкият състав до 21 г. нямаше двубой от дублиращата група заради пауза в шампионата

През изминалата седмица отборите от ДЮШ на „Берое“ изиграха общо 8 мача, в които постигнаха 6 победи и 2 загуби.

Младежкият състав до 21 г. нямаше двубой от дублиращата група заради пауза в шампионата. На 20 ноември от 14:30 ч. отборът приема състава на „Левски“ (София) в мач от 15 кръг.

„Берое“ 96 разгроми „Чирпан“ 96 с 0:4 при гостуването си в мач от Областната група за юноши старша възраст. Два гола за победата отбеляза Жюлиен Бенков, а попадения добавиха Ивайло Ангелов и Александър Колев. Съставът на „Берое“ 96 е водач в класирането с актив от 19 т. Датата за следващия кръг все още не е насрочена.

„Берое“ U17 се наложи с 5:0 над „Дунав“ U17 (Русе) при гостуването си в мач от XVII кръг от Елитната юношеска група при младшата възраст. Цветелин Атанасов (на два пъти), Неделин Бакърджиев, Ивайло Стоянов и Станислав Белчев бяха точни за възпитаниците на Владислав Януш. След победата „Берое“ е на трето място с 35 точки. Толкова има и „Лудогорец“, но разградчани загубиха в Стара Загора с 1:0 и отстъпват в директния дуел. На второ място е ЦСКА с две точки повече, а едноличен водач е „ДИТ Спорт“ с актив от 44 точки. С това приключи първият полусезон в Елитната юношеска група до 17 години. Всъщност не е точно полусезон, тъй като мачовете продължават – кръг има още в средата на идната седмица. Почивката ще дойде след 22-ия рунд, а напролет националната дивизия на младшата продължава в сгъстен и забързан график, тъй като първенството трябва да приключи най-късно да средата на април заради европейското, на което сме домакини. На 18 ноември, вторник, от 14:00 часа „Берое“ U17 гостува на „Литекс“.

„Берое“ 99 вече няма двубои от първенството в Областната група за юноши младша възраст, но през седмицата игра четвъртфинал за Купата на БФС срещу ЦСКА. Момчетата на Атанас Димитров отстраниха съперника в изключително драматичен и оспорван двубой.

Беройци изстрадаха успеха след изпълнение на дузпи, след като пропуснаха такава в редовното време и играха с човек по-малко почти цялата втора част. Гостите излязоха напред в резултата в 5-ата минута след  попадение на Божилов. „Зелените“ обърнаха развоя още преди почивката след попадения на Тонев в 26-та минута и Свиленски в 40-та минута. След почивката гостите стигнаха до равенството след гол на Димитров в 55-та минута. При дузпите „Берое“ 99 успя да се наложи и се класира за полуфиналите.

След края на тези двубои може да направим обобщение, че юношите младша възраст на „Берое“ (родени 1998/99 г.) са в четворката на България. „Берое“ 99 е на полуфинал, а „Берое“ U17 е на трето място след изиграването на поне един двубой със всеки съперник. От друга страна присъствието на нашата школа в националните юношески гарнитури беше почти символично през тази есен. Повиквателни получиха само за трима юноши в лицето на Станислав Белчев, Руси Чернаков и Мартин Ковачев.

Пред клубния сайт треньорският екип в ДЮШ на „Берое” обеща да направи всичко възможно да повишава класата на отделните юношески гарнитури, за да бъдат те винаги фактор в детско-юношеският футбол в България. Същевременно ще се наблегне на развитието на индивидуалните технико–тактически умения, както и подобряването на физическите характеристики на отделните състезатели, благодарение на което може да разчитаме на повече национали, а и евентуални попълнения на представителния отбор.

„Берое“ 2000 нямаше двубой от Областната група за деца, а в мач от същия шампионат „Берое“ 2001 победи „Ботев“ (Гълъбово) 2000 с 4:2 в Стара Загора. Гостите поведоха с 0:2 до 15-та минута, но момчетата на Тодор Станев обърнаха мача с попадения на Стоян Вергиев в 28-та минута, Велин Желязков в 45-та минута, Стилян Стефанов в 57-та минута и Мартин Маринов в 62-та минута.

„Берое“ 2002 нямаше двубой през тази седмица, а „Берое“ 2003 изигра два мача – в Подготвителната група възпитаниците на Венелин Сивриев победиха „Ботев“ (Гълъбово) 2002 с 6:0, а в мач от първенството по Футбол 9 се наложиха над „Димитровград“ с 4:1.

В друг двубой от първенството по Футбол 9 „Берое“ 2004 загуби от „Сливен“ 1 с 0:3. В първенството по Футбол 7 същия тим разгроми „Стара Загора“ с 5:1, а „Берое“ 2005 загуби от „Розова долина“ 1 с 2:5.
Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха