2. Берое
  3. Юношите на Пирин и Берое завършиха наравно 1:1

Юношите на Пирин и Берое завършиха наравно 1:1

Мачът се игра на футболната база на Ивайло Андонов край Покровник, съобщи кореспондент на Novsport.com

Юношите старша възраст на Пирин (Благоевград), които играят с лиценза на Пирин 2001, завършиха наравно 1:1 в мач от първенството на елитната група до 19 години, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Мачът се игра на футболната база на Ивайло Андонов край Покровник. Двата отбора си разделиха по едно полувреме и удариха по една греда. Първата част бе за гостите от Стара Загора, като в 21-ата минута Дженейт Али получи пас в наказателното поле, но стреля встрани от вратата.

Малко по-късно, в 29-ата минута, Даниел Димитров бе изведен на чисто положение, но се забави с удара, а след това не уцели рамката на вратата.

В 35-ата минута футболистът на Берое Теодор Кьосев уцели напречната греда, а две минути по-късно вратарят на Пирин Красимир Костов отрази фаул на Иван Горанов. Малко преди почивката Теодор Кьосев с глава засече перфектно центриране от ляво на Иван Горанов и изведе гостите напред в резултата - 0:1.

След почивката домакините от Благоевград се активизираха и създадоха няколко чисти положения.

В 51-ата минута стражът на старозагорци Петър Тодоров спаси топовен изстрел на Здравко Карадашки, а в 55-ата футболистите на Пирин разиграха заучено положение от фаул, топката попадна в Тони Тасев, който стреля в напречната греда. При добавката Любомир Граминов с глава вкара, но голът бе отменен поради засада.

В 61-ата минута влезлият на почивката Радослав Калистрин отправи опасен удар покрай вратата на гостите, а в 68-ата Кирил Мутавджийски бе съборен в наказателното поле на Берое от Денислав Димитров. Реферът Петър Джугански отсъди дузпа, която Тони Тасев превърна в гол за 1:1. В 75-ата минута Ахмед Адемов-Пато пропусна най-чистото положение за Пирин. Тогава след центриране от дясно на Димитър Калайджиев той на празна врата от три метра не уцели вратата и резултатът се запази до края на мача.

Състав Пирин: Красимир Костов, Станимир Благоев, Марио Митев, Любомир Граминов, Стефан Златанов (85-Петър Мицев), Здравко Карадашки (73- Ахмед Адемов), Кирил Мутавджийски, Джейхан Зайденов, Тони Тасев, Христо Петров ( 57- Димитър Калайджиев). Даниел Димитров ( 50-Радослав Калистрин).

Състав Берое: Петър Тодоров, Пламен Колев, Денислав Димитров, Мирослав Енчев, Пенко Йовчев, Джунейт Али, Валентин Крачев (80-Алекс Згрипянов), Исус Ангелов ( 85- Никола Миренски), Иван Горанов, Теодор Кьосев (89- Петко Георгиев), Стелиян Евтимов ( 57- Пламен Пенев).

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха