3. 10 от Литекс гръмнаха Левски в Ловеч, „оранжевите” са полуфиналисти (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двубоят стигна до продължения, отборът на Люпко Петрович се наложи с 3:0

Литекс е първият полуфиналист в турнира за Купата на България. „Оранжевите” се наложиха над Левски в изключителна драма на стадиона в Ловеч. Двубоят завърши при резултат 3:0, като попаденията бяха вкарани в 30-минутното продължение, след като в редовното време сблъсъкът завърши бе голове.

Срещата, очаквано, не бе лишена от емоции и спорни положения. Голмайстори за Литекс станаха Ареснио Нунеш и Кирил Десподов, който се разписа на два пъти.

Така, Левски за пореден не успя да елиминира този съперник в Ловеч на четвъртфинал, когато победителят се решава в един мач.

„Сини” и „оранжеви” предложиха динамичен, открит, атакуващ и приятен за окото футбол през първата част. Интересни положения имаше и пред двете врати. Съперниците демонстрираха амбициите си и по всякакъв начин търсиха пътя към гола.

Първата по-сериозна ситуация стана в наказателното поле на гостите от София. Във 2-ата минута Елтон Дош Рейс отправи коварен удар с глава, след като засече центриране от пряк свободен удар, но Боян Йоргачевич се намеси класно и парира пратената в долния му десен ъгъл топка.

Левски бе много близо до гола в 11-ата минута. Тогава Георги Костадинов пое топката след късо изпълнение на ъглов, тръгна по аут линията и потърси подаване. Топката обаче се отби от крака на Недялков и се чукна в лявата греда. Малко след това Прохазка шутира силно по диагонала, но прати кълбото покрай дясната греда.

Най-дискусионното положение стана в 32-ата минута. Тогава „сините” пратиха топката във вратата на домакините. Прохазка изведе Владимир Гаджев в наказателното поле, полузащитникът пое и отправи мощен удар и оплете кълбото в мрежата на Винисиус. Попадението обаче не бе зачетено. Страничният съдия вдигна флага си и отбеляза, че Гаджев е бил в засада. Определено много спорно отсъждане, което без съмнение остави горчилка у Стойчо Стоев и неговите възпитаници.

Отборите запазиха темпото и през втората част. Задачата за Литекс обаче се усложни повече, когато в 64-ата минута Елтон Дош Рейс получи директен червен картон. Той събори Мигел Бедоя, който се откъсваше опасно към Винисиус. Таско Тасков моментално вдигна червения цвят напълно заслужено.

През тази част спорното положение бе за сметка на домакините от Ловеч. След страхотен рейд Асприля навлезе в наказателното поле и след контакт с Карнер падна на земята. Австриецът закъсня с влизането си. Съдията обаче остана безмълвен, което отприщи сериозна гневна реакция от страна на Люпко Петрович.

До края на редовното време гостите от София владееха повече топката, действията се развиваха изцяло в половината на Литекс, но въпреки това „сините” изпитваха сериозни трудности при организацията на атаките си заради гъсто подредената защита в оранжево. Де Ноойер опита късмета си с удари от дистанция. В последните секунди преди края на редовното време Линел Китамбала отправи коварен удар с глава и принуди Баривиейра да избие точно под напречната греда. Така се стигна до 30-минутното продължение.

В първото му част „сините” направиха куп пропуски. Влезлият като резерва  Линел Китамбала пропиля няколко страхотно положения.

Литекс нанесе първия си удар в 101-ата минута. Тогава Асприля напредна по дясното крило и центрира към Нунеш, който с топовен удар не остави никакви шансове на Йоргачевич.  Кирил Десподов окончателно реши изхода от двубоя с двете си попадения в 109 и 112-ата минути. И при двете положения домакините проведоха кинжални контраатаки.