3. 10 от Лудогорец измъкнаха точка на "Огоста" след спорна дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

10 от Лудогорец измъкнаха точка на "Огоста" след спорна дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Монтана взе първа точка срещу разградчани в А група, Моци вкара дузпа, Сисиньо бе изгонен, а Дяков пожален

Монтана спечели първата си точка в А група срещу Лудогорец след 1:1 на „Огоста” в първа среща от 4-ия кръг на елита. Атанас Илиев даде ранен аванс на Монтана с глава, а Моци изравни от спорна дузпа в началото на втората част. Веднага след това Сисиньо остави Лудогорец с 10 души след пресилен втори жълт картон, а съдията Николай Йорданов не посмя да изгони и Дяков за много по-заслужен картон, който не бе показан на капитана на разградчани. Така след четири загуби от Лудогорец в четирите мача на ниво А група досега, Монтана за сефте взе точка от шампиона.

Лудогорец вече има 7 точки след първото си реми за кампанията (2 победи, равен и загуба) и се изравни по точки с лидерите Литекс и Берое преди техните срещи от кръга. Монтана си остана пети, но вече има 5 точки.

Пред погледа на националния селекционер Ивайло Петев срещата започна с чиста ситуация, открила се пред Кишада. Той се мушна на скорост между Асен Георгиев и Християн Попов, но останал сам срещу вратаря елегантно стреля на сантиметри покрай далечната греда.

Подобно на първото домакинство срещу Ботев, Монтана успя да вкара с първата си опасна атака. Балджийски намери Минчев в наказателното поле, той извади вляво за Християн Попов, който центрира добре и Атанас Илиев плонжира, за да прати с глава в десния ъгъл за 1:0 в 6-ата минута.

Върджил Мисиджан можеше да вкара много красив изравнителен гол в 18-ата, но хубавият му фалцов изстрел извън наказателното поле срещна далечната дясна греда.

И двата отбора стреляха често отдалеч, повечето пъти доста неточно, а веднъж Асен Георгиев накара Владо Стоянов да боксира с въртелив шут от пряк свободен удар.

Шампионите имаха много проблеми със сгъстената отбрана на новака в елита, а Бруно Рибейро смени задължителния български титуляр до 21 години Александър Василев още в 34-ата минута и пусна на негово място Вандерсон. Според правилото на БФС за А група, трябва да има един български играч до 21 г. сред титулярите, но той може да бъде сменен и веднага.

Разградчани все пак стигнаха до отлична голова ситуация преди почивката, когато Марселиньо бе намерен на границата на вратарското поле, но с глава прати над вратата.

На почивката Рибейро извади Лукас Саша и пусна Джоди Лукоки.

Централният защитник Иван Михов направи пропуск след корнер за домакините, а Лудогорец получи спорна дузпа в 48-ата минута. Кишада получи вдясно зад защитата, чукна покрай вратаря Христо Иванов, който сякаш го закачи и Николай Йорданов веднага даде дузпа, а реферът на аутлинията, който бе най-близо до ситуацията сякаш се колебаеше. Козмин Моци взе топката и от бялата точка стреля по земя почти в центъра на вратата, Иванов пък избра ъгъл и резултатът стана 1:1.

Ситуацията за шампиона се усложни в 53-ата минута след леко пресилен втори жълт картон на Сисиньо. Почти веднага след това Светослав Дяков направи нарушение за нарисуван втори жълт картон, но съдията реши, че един червен картон е достатъчен и не го изгони, въпреки че той повече заслужаваше.

Лудогорец заигра на контри с числено намален състав и Кишада нахлу на скорост отляво към центъра, но Христо Иванов лови удара му по земя към левия ъгъл. Рибейро пусна Мишо Александров да играе като десен защитник.

Пропуск на Монтана накара Владо Стоянов да се прекръсти в 63-ата минута. Тогава Станислав Генчев заложи топката за Иван Минчев, чийто
силен удар мина инфарктно близо до дясната греда, а Стоянов бе хванат в крачка и не мръдна.

Топовен изстрел на Иван Минчев от дистанция профуча на сантиметри до лявата сглобка, а Владо Стоянов спаси чист гол с невероятна намеса и с една ръка извади удар с глава на резервата Поплатник 14 минути преди края.

В края Монтана можеше да стигне до пълния комплект от точки, но Поплатник и Сергей Георгиев изпуснаха момента да стреля в наказателното поле, това направи Борислав Балджийски, който с боц прати над вратата.

В следващия кръг Лудогорец е домакин на Черно море, а Монтана гостува на Левски.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение