3. 10 от Лудогорец сломиха ЦСКА в изключително нервен мач (ВИДЕО)

10 от Лудогорец сломиха ЦСКА в изключително нервен мач (ВИДЕО)

Марселиньо донесе победата за разградчани на „Лудогорец Арена”

Отборът на Лудогорец победи гостуващия ЦСКА с 1:0 в дербито на 6-ия кръг на „А” група. Единственото попадение за разградчани отбеляза Марселиньо в 75-ата минута.

Само четири минути по-рано домакините бяха останали с човек по-малко на терена след като Мирослав Иванов получи втори жълт картон.

Двубоят на „Лудогорец Арена” бе изключително нервен и напрегнат, подобно на последните два мача между двата тима.

Напрежение имаше и по трибуните, където почти не се забелязваха празни места. В средата на втората част няколко димки полетяха от „червената” агитка към сектор с фенове на домакините.

Лудогорец бе по-активният отбор през първото полувреме. Разградчани имаха териториално преимущество и на няколко пъти притиснаха много сериозно съперника си в собствената му половина.

От своя страна играчите на Стойчо Младенов разчитаха на по-защитна игра и бързи контраатаки.

Най-сериозното положение през първата част се откри пред Гъргоров, който стреля опасно с глава в 15-ата минута, но Томас Черни се намеси блестящо и отрази опасността.

През втората част напрежението ескалира още повече. В началните минути гостите владееха повече топката, но така и не стигнаха до чисто голово положение.

В 57-ата минута Иван Стоянов не съумя да се възползва от груба грешка на Пламен Крачунов, тъй като централният бранител на ЦСКА успя да се върне навреме и да изчисти топката от краката му.

Напрежението достигна връхната си точка в 71-ата минута, когато Мирослав Иванов нахлу на скорост в наказателно поле на гостите и след като опита да потърси съприкосновение с играч на „армейците” се строполи на тревата. Главният рефер Георги Йорданов обаче прецени, че Иванов е играл симулативно и му показа втори жълт картон.

По този начин отборът на Лудогорец остана с човек по-малко на терена, но това не си пролича по играта на разградчани, поне в минутите след нарушаването на численото равенство.

Само четити минути по-късно Йордан Минев нахлу в наказателното поле и върна топката по земя за Марселиньо, който от десетина метра нямаше как да сгреши, хвърляйки в екстаз феновете на домакините.

Веднага след попадението Стойчо Младенов направи двойна смяна, вкарвайки в игра Присо и Сержиньо за сметка на Янчев и Анисе. Малко по-рано и Тенгариня се бе появил на терена, заменяйки принудително Пакурар.

Промените определено се отразиха на играта на гостите, които наложиха тотален натиск в последните минути, но така и не съумяха да създадат чисто положение пред вратата на Чворович.

По този начин разградчани продължиха победния си ход и все още делят лидерското място с Левски. И двата отбора имат по 18 точки, но по-добрата голова разлика дава леко предимство на "сините". Отборът на ЦСКА пък се отдалечи още повече от върха. "Червените" останаха на девета позиция във временното класиране с 8 пункта.