3. 17-годишен изхвърли Миньор за Купата (видео)

17-годишен изхвърли Миньор за Купата (видео)

Черноморец Поморие удари с 2:0 перничани край морето

Черноморец (Поморие) направи една от много изненади в турнира за Купата на България, след като удари Миньор (Перник) с 2:0 четвъртфиналната фаза на турнира. Тимът на Петър Хубчев изигра страхотно второ полувреме, в което паднаха и двете попадения. „Акулите” поведоха в 56-ата минута чрез Пехливанов, а крайното 2:0 бе оформено в 88-ата от Петков.

През първата част отборите играеха много равностойно. Перничани имаха по-добрите положения, но страхотни изяви на вратаря Георгиев запазиха вратата на отборът от „Б” група суха. Дотогава момчетата на Петър Хубчев не успяха да запишат нищо интересно.

През втората част нещата стояха по-съвсем  различен начин. Домакините излязоха много по-мотивирани и това се разбра в 56-ата минута, след като Пехливанов откри резултата. Нападателят на домакините получи страхотно извеждащо подаване и се озова очи в очи с Чворович. Играчът не сбърка разпечата вратата на Миньор с техничен изстрел.

Срещата продължи по много динамичен начин и гостите започнха да търсят изравняване, но не успяха да създадат нищо опасно. В края на срещата резултатът стана 2:0 в полза на Черноморец, след като оптиният Любо Божинов изведе Живко Петков, който макар и само на 16 години бе хладнокръвен и със хубав удар простреля Чворович.

Краят на срещата бе помрачен, защото феновете на Миньор счупиха оградата на сектора си и нахлуха на терена, след което атакуваха феновете на домакините. Екшънът продължи около 4-5 минути, след което охраната на стадиона успя да се справи със ситуацията.

Черноморец (Поморие)- Миньор (Перник)  2:0 (0:0)
1:0 Яни Пехливанов 56'
2:0 Живко Петков 89'