3. 2:2 между Локо (София) и Ботев в кървав и зрелищен мач

2:2 между Локо (София) и Ботев в кървав и зрелищен мач

Двата отбора изиграха много силен двубой, в който имаше всичко – голове, обрати, червени картонi, разправии, напрежение и насилие към съдията.

Локомотив (София) и Ботев завършиха 2:2 в кървав и зрелищен мач в столицата. Двата отбора изиграха много силен двубой, в който имаше всичко – голове, обрати, три червени картона, разправии, напрежение и насилие към съдията белязаха двубоя.

Италианският тим на Ботев бе повече от мотивиран да спечели нещо и го постигна. 500 фена на „канарчетата” бяха в студеното и мрачно време в София и подкрепиха своя отбор, показвайки, че само заради Димитър Христолов бяха забравили отбора си.

Двубоят в квартал „Надежда” започна спокойно, с нищо непредвещавайки ситуациите, които щяха да се случат в последните минути.

„Железничарите” наложиха обичайния си домакински натиск. След една-две добри възможности в 11-ата минута резултатът бе открит. Златински пое вляво топката и пусна пред наказателното поле на Марчо Дафчев, който навърза трима в жълто и пусна топката към Камбуров, който напредна и с техничен удар от точката на дузпата забоде топката зад Велинов.

До момента на гола отборът на Ботев почти не беше минавал центъра. Въпреки подчертаното надмощие обаче, в 19-ата минута гостите изравниха. Дзанолети подаде към Тинаци, той обърна атаката наляво и топката бе центрирана към дъгата на наказателното поле, където Караманов вкара, след като топката премина през ръцете на Галев. Това хвърли екстаз петстотинте фена на „канарчетата”.

След попадението и гостите си повярваха и мачът стана много двуостър. В 25-ата и 28 минути Камбуров и Балдовалиев пропуснаха от чисти позиции. В 43-ата минута Ален Карлет проби много мощно и Бандаловски в последния момент изби топката.

Минута преди края на полувремето героят Велинов спаси опасен удар на Дафчев.

Втората част започна изненадващо. В 48-ата минута Витанов проби мощно отляво и центрира в наказателното поле към Морини, който пое топката и с хубав удар направи резултата 2:1.

След попадението, което обля със студен душ домакините, те натиснаха яко своя съперник. Велинов се мяташе и спасяваше каквоо може, а най-много му помагаше Балдовалиев, който правеше пропуск след пропуск.

Все пак в 62-ата минута Дарко Савич изравни. Завърналият се в Локо Марчо Дафчев центрира и Савич вкара с глава за 2:2.

Малко по-късно реферът Вихрен Манев изгони и старши треньора на Локо Драгомир Окука за обиди към съдиите.

В 74-ата съдията изгони капитанът на Ботев Иван Караманов, който си изкара втори жълт картон за грубо нарушение.

В последните десет минути срещата се изнерви изключително. На всеки две минути Локомотив пропускаше чиста въчзможност. Шпишич на няколко пъти падаше в наказателното поле, искайки дузпа. В 84-ата минута пък Карлет, който вече имаше жълт картон, направи грубо нарушение срещу хърватина и Вихрен Манев вместо да изгони него, показа жълт картон за Брици.

В продължението Дафчев наплю нападателя Емануеле Морини и също бе изгонен. В последните секунди преди края Локо искаше трета дузпа за падане на Камбуров, която не получи, след което, ядосан, Караджинов хвана за гушата рефера, но не получи картон за това.

Така след невероятно изнервен мач двата отбора се прибраха при резултат 2:2 на почивката.

В следващия кръг Ботев е домакин на ЦСКА, а Локомотив гостува на Миньор.