3. 20 хиляди ще викат за ЦСКА срещу Осиек

20 хиляди ще викат за ЦСКА срещу Осиек

Именно заради присъствието на повече привърженици "червените" избраха "Васил Левски"

ЦСКА ще приеме Ocиeк на Националния стадион „Васил Левски“ в първия мач от третия предварителен кръг в квалификаииите на Лигата на конференциите. В четвъртък вечер хърватите победиха с 1:0 полския Погон Шчечин и след нулевото равенство в предходната среща ще се изправят за втори път на пътя на „армейците“.

Първият двубой на червените с Осиек е на 5 август (четвъртък) от 20:00 часа. От ръководството на ЦСКА взеха решение мачът де се проведе на националния стадион „Васил Левски“, тъй като съоръжението ще позволи присъствието на повече привърженици. Както е известно от УЕФА разпоредиха във връзка с мерките срещу разпространение на коронавируса да са позволява присъствие на публика спрямо местните здравни изисквания. У нас това е 50% от капацитета на всеки сектор със седящи места на стадиона. Именно поради тази причина в двубоя срещу Лиепая сектор „Г“ на „Българска армия“ остана изцяло затворен, а на трибуните бяха допуснати общо само 4 хиляди зрители в секторите „А“ и „В“. При положение, че мачът с Осиек ще е на националния стадион „Васил Левски“, то допустимата бройка зрители ще е 20 хиляди, пише „Тема спорт“.

Последният евродвубой на „армейците“ на „Васил Левски“ бе в края на миналата година, когато воденият от Бруно Акрапович тим победи Рома с 3:1.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо