3. "Акулите" схрускаха беззъбия ЦСКА пред 9000 на "Лазур" (видео)

"Акулите" схрускаха беззъбия ЦСКА пред 9000 на "Лазур" (видео)

Черноморец измести "червените" от второто място след автогол на Крачунов и шоу на Родригес Асис

Отборът на Черноморец постигна изключително ценна победа с 2:0 в дербито срещу ЦСКА на старта на пролетния дял на родното първенство.

Бургазлии стигнаха до успеха след автогол на Пламен Крачунов в 62-ата минута и попадение на най-добрия на терена Родригес Асис в 74-ата. По този начин отборът на Димитър Димитров – Херо зарадва близо 9000 привърженици по трибуните на стадион „Лазур” и нанесе сериозен удар по шампионските амбиции на „армейците” напук на всички скандали, разразили се около двата тима в последно време.

Домакините започнаха по-добре срещата и още от първата минута се впуснаха в атака. „Акулите” владееха топката през по-голямата част от времето и създадоха по-опасните положения през първата част.

Бургазлии заложиха главно на атаки по лявото крило, където Жереми Фо-Поре и Асис бяха изключително активни и на няколко пъти преодоляха Иван Бандаловски, но не успяха да стигнат до попадение. Добро впечатление в организирането на атаките направи и новото попълнение на бургазлии Аатиф Шаешу.

Именно Асис отправи най-опасния удар към вратата на ЦСКА преди почивката, когато в 33-ата минута стреля много силно отляво по диагонала, но невероятната намеса на Райс Мболи, който изби топката с върха на пръстите си, запази вратата на „червените” суха.

„Армейците” от своя страна разчитаха на индивидуалните качества на Жуниор Мораес и Джонго Присо, но през първата част гостите не съумяха да създадат чисто голово положение.

Изключително неприятна новина за треньорския щаб на столичани поднесе новото попълнение Иван Боладо, който получи неприятна контузия в дебютния си мач с „червената” фланелка. В 29-ата минута испанският нападател получи травма в коляното след съприкосновение с Цонков и бе изнесен на носилка, а на негово място се появи Антон Карачанаков.

Началото на второто полувреме бе равностойно. След спокойни първи десетина минути пред отборът на ЦСКА се откри възможност да отбележи от щастлива случайност. След слаб далечен удар на Адемар в 55-ата минута, Мораес можеше да засече отблизо във вратата на домакините, но се размина с топката.

Две минути по-късно „червените” създадоха най-чистото си положение, след като Присо бе изведен сам срещу Колев и стреля от няколко метра, но стражът на бургазлии се намеси блестящо и успя да избие с крак.

Временният импулс на гостите обаче не продължи дълго и в 62-ата минута футболистите на Черноморец ликуваха след като Пламен Крачунов си отбеляза нелеп автогол. След центриране от фаул от Асис Мболи игра разконцентрирано и изпусна топката, която се търкулна по голлинията, а в опита си да я изчисти Крачунов я довкара във вратата си.

Родригес Асис пък увенча добрата си игра с гол в 74-ата минута, когато при една чудесна контратака резервата Мелконян центрира меко отдясно, а бразилецът спокойно овладя и от няколко метра пусна топката покрай Мболи за 2:0.

Докрая на срещата домакините владееха инициативата и можеха дори да победят с класически резултат, но пропуски направиха Асис и Шаешу.

От своя страна „червените” пропиляха изгодно положение в края след неразбирателство между Мораес и Присо.

По този начин отборът на Черноморец взе много важна победа и свали ЦСКА от втората позиция в класирането. И двата тима имат актив от 36 точки, но по-добрите показатели дават предимство на „акулите”. С 36 пункта е и четвъртият Левски, който по-рано през деня победи Черно Море с 2:1.