3. Александър Георгиев дебютира с победа начело на юношите

Александър Георгиев дебютира с победа начело на юношите

Капитанът ни избран за играч на мача срещу Казахстан

Юношеският национален отбор до 19 г. започна с победа участието си на Международния футболен турнир „В памет на Валентин Гранаткин”, който се провежда в Санкт Петербург, съобщиха от пресслужбата на БФС.

България надигра тима на Казахстан с 2:0. Двубоят беше първи за Александър Георгиев като селекционер на родените след 1 януари 1997 година.

Националите доминираха над съперника през по-голяма част от двубоя, бяха агресивни, показаха атакуващ футбол и заслужено се поздравиха с успеха.

Възпитаниците на Александър Георгиев започнаха по-активно мача на Петербургския Спортно-Концертен Комплекс, като можеха да открият резултата още във 2-та минута. Николай Минков подаде към Мартин Кирилов, който стреля с глава, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Казахстан.

Шест минути след това последва късо изпълнение на ъглов удар, Александър Георгиев подаде към Георги Купенов, но последният не успя да засече топката във вратата от непосредствена близост.

Българите продължиха да натискат съперника, да бъдат агресивни в предни позиции и да атакуват противника за всяка топка. Това даде резултат и след четвърт час игра възпитаниците на Александър Георгиев поведоха в резултата.

Георги Гушлев проби по десния фланг и пусна остър пас в наказателното поле, където капитанът Александър Георгиев засече топката в мрежата за 1:0.

В 30-та минута Николай Минков беше оставен непокрит в наказателното поле, но стреля над вратата. Две минути по-късно Михаил Михайлов отрази единствения удар към нашата врата през първото полувреме. В 38-та минута след късо изпълнение на ъглов удар, Минков центрира, но Гушлев стреля с глава в аут.

Втората част започна, както първата – с натиск на българите. В 48-та минута Минков центрира от фаул отляво, Гушлев стреля от движение, но право в ръцете на стража на Казахстан.

След това положение отборът на Казахстан се активизира и на два пъти беше близо до изравняване на резултата. Михайлов отрази първия удар, а при втората ситуация топката мина на сантиметри от дясната греда на нашата врата.

В 73-та минута България поведе с 2:0. Александър Георгиев проби по левия фланг и намери влезлия като резерва Рангел Игнатов, който беше оставен непокрит в наказателното поле. Нападателят на Ботев Пловдив показа хладнокръвие и с прецизен удар от 13 метра реализира за 2:0.

Възпитаниците на Александър Георгиев се опитаха да стигнат и до трети гол, но не успяха и срещата завърши при този резултат.

След тази победа България оглави класирането в група “C” с 3 точки. Вторият ни двубой е срещу тима на Словения на 04.01.2015 г. отново от 11:00 часа (българско време) на Петербургския Спортно-Концертен Комплекс.

Съставът на България: 1. Михаил Михайлов, 2. Георги Гушлев, 3. Георги Купенов, 4. Димитър Буров (90 мин. – Стефан Иванов), 5. Венцислав Керчев (82 мин. – Кристиян Димитров), 6. Ангел Максимов ( 90 мин. – Преслав Петров), 7. Николай Минков, 8. Александър Георгиев – капитан (82 мин. – Виктор Пенчев), 10. Стефан Аличков. 16. Емил Илиев (60 мин. – Томас Цвятков). 18. Мартин Кирилов (60 мин. – Рангел Игнатов).

Жълти картони: Стефан Аличков (45 мин.)

НА ЖИВО: Крумовград - ЦСКА 1948, състави

Крумовград приема ЦСКА 1948 в среща от 11-ия кръг на футболното ни първенство

Александра Жекова ще е спортен психолог на юношеските национални гарнитури от U15 до U19

Световната и европейска шампионка по сноуборд, коуч и ментор на млади спортисти Александра Жекова се присъединява към екипа от експерти на БФС

Десподов: Губим трета поредна среща и е ясно, че трябва да реагираме

Българското крило Кирил Десподов направи добър мач за ПАОК, но тимът снощи претърпя поражение с 0:1 на свой терен от ФКСБ

Актьорът, изиграл Гунди, ще бъде специален гост на Ботев Пловдив - Левски

Актьорът Павел Иванов, който играе Георги Аспарухов, във филма "Гунди - Легенда за любовта" ще бъде специален гост на мача между Ботев Пловдив и Левски

Ветераните на Левски победиха Хасково на турнир в памет на Александър Костов

Ветераните на Левски победиха с 3:2 Хасково в демонстративен мач от турнира в памет на легендарното крило Александър Костов

Томаш: Ако си мислим, че сме голямата работа, ще имаме проблем

Старши треньорът на ЦСКА Александър Томаш даде пресконференция преди домакинството на Септември

Илиан Илиев: Треньорът има доста изисквания

Халфът на ЦСКА – Илиан Илиев-младши, сподели очакванията си преди домакинството на Септември София в събота