3. Арда и Ботев Враца с ненужен за никого хикс в Кърджали (ВИДЕО)

Арда и Ботев Враца с ненужен за никого хикс в Кърджали (ВИДЕО)

Двата отбора не успяха да се върнат към победите в елита

Арда завърши 1:1 при домакинството си на Ботев Враца в Кърджали в мач от 28-я кръг на efbet Лига. Срещата беше възможност и за двата отбора да се върнат на победния път, но стигнаха само до точка във всеки от активите.

Четвърт час след началото Ботев Враца получи възможност да изпълнява пряк свободен удар фронтално срещу вратата на кърджалийци. Диего Ферерасо чукна към Антонио Георгиев, който стреля мощно, но много неточно.

В средата на първата част кърджалийци имаха претенции за дузпа. Станислав Иванов проби отдясно и навлезе в наказателното поле. Той падна след съприкосновение с Диего Фераресо. Реферът Красен Георгиев беше категоричен, че основания за дузпа няма, каквито бяха претенциите на „небесносините“.

В добавеното време на първата част Арда можеше да поведе. Първо Абубакар Тунгара стреля от дъгата на наказателното поле. След рикошет в крака на защитник топката излезе в корнер. При последвалото центриране нямаше добро изчистване. Илия Юруков получи шанс да стреля. Красимир Костов застина на място. За негово щастие топката премина покрай левия страничен стълб.

В 53-тата минута при центриране в наказателното поле на Ботев Враца настъпи смут. Резервата Ласана Н‘диайе опита акробатично изпълнение, но насочи топката право в ръцете на вратаря.

Пет минути по-късно врачани излязоха напред в резултата. След грешка на Илия Юруков Диого Барбоса копна топката и изведе Момчил Цветанов отляво. Последва остро центриране на близката греда. Там Даниел Генов отклони с едно докосване и не остави шансове на Господинов. Топката срещна дясната греда и премина голлинията. Красен Георгиев не посочи веднага центъра и игра продължи още няколко секунди, но реферът получи подсказка от своите асистенции и зачете гола – 1:0 в полза на гостите.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Арда получи дузпа. Абубакар Тунгара беше изведен със страхотно подаване. Той овладя, но точно преди да стреля, беше повален от Диего Фераресо. Защитникът на гостите не успя да играе с топката и не остави избор на Красен Георгиев. Съдията посочи бялата точка въпреки бурната реакция на Красимир Костов и още няколко футболисти на Ботев. Зад топката застана рожденикът Радослав Цонев, който преодоля капитана Костов и изравни резултата – 1:1.

Стартови състави:

Арда: 1. Анатоли Господинов, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 7. Абубакар Тунгара, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов

Ботев Вр: 76. Красимир Костов – К, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо