3. Арда отпразнува 99-ия рожден ден с 1:0 над Локо София (ВИДЕО)

Арда отпразнува 99-ия рожден ден с 1:0 над Локо София (ВИДЕО)

Лъчезар Котев беше големият герой за домакините

Арда успя да надвие Локомотив София при домакинството си от 5-ия кръг на efbet Лига с 1:0. Кърджалийци донесоха на феновете си леко закъснял подарък за вчерашния 99-ти рожден ден и с трите точки отборът се изкачи до 5-то място със седем точки.

"Железничарите" пък остават осми с пункт по-малко от днешния си съперник.

Първият точен удар в срещата дойде по-малко от 100 секунди след първия съдийски сигнал. Той беше за Арда и беше отправен от Радослав Цонев. В четвъртата минута Лъчезар Котев стреля неточно от далечно разстояние. Доминацията на Арда в началните минути продължи и Абубакар Тунгара отправи трети удар за кърджалийци в първите пет минути. Топката излезе извън очертанията на вратата.

След затишие, в 15-ата минута изстрел на Тунгара беше блокиран от защитник на Локомотив. Шест минути по-късно логичното се случи и Арда излезе напред в резултата след прецизно изпълнение от границата на наказателното поле на Лъчезар Котев. Той получи хубав пас от Станислав Иванов.

В 26-ата минута последва нова атака на Арда, която завърши с поредния неточен удар за домакините. Четири минути по-късно Локомотив София организира първата си по-опасна атака, но се стигна само до корнер. В 39-ата минута Иванов се освободи от Даниел Ками и стреля, но ударът му беше блокиран.В края на първата част Галин Минков беше заменен принудително. На негово място влезе новото попълнение на "железничарите" Стефан Ламбезе.

На полувремето наставникът на Локомотив Стойчо Стоев направи още две промени. Симеон Мечев и Димитър Митков замениха Красимир Милошев и Калоян Кръстев.

В 48-ата минута Иван Тилев отправи центриране с десния крак, което намери Преслав Боруков. Неговият удар не затрудни Александър Любенов. Четири минути след това Стойчо Стоев трябваше да извърши втора принудителна смяна, след като Карлос Франса получи контузия в глезена и беше заменен от Валентин Николов.

В 84-ата минута Локомотив София остана с човек по-малко, след като Лука Иванов получи втори жълт картон след остро влизане в средата на терена.

Арда - Локо София 1:0
1:0 Котев 20

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 11. Мартин Стойчев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов.

Локомотив: 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 20. Диого, 33. Алан Диас, 26. Красимир Милошев, 12. Бруно Франко, 13. Галин Минков, 5. Ив Нтанкеу, 15. Лука Иванов, 9. Калоян Кръстев, 11. Франса.

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза