3. Арда спаси надеждите за бараж и продължи мъките на Ботев Пд (ВИДЕО)

Арда спаси надеждите за бараж и продължи мъките на Ботев Пд (ВИДЕО)

Кърджалии победиха с 2:1 и изпревариха Локо София

Арда успя да победи Ботев Пловдив с 2:1 при домакинството си от 33-ия кръг на efbet Лига. Кърджалии имаха нужда от пълен обрат, за да стигнат до трите точки, които ги изкачиха на осмото място над Локо София и запазиха теоретични шансове за седмото място, което ще даде право на бараж за влизане в Европа.

Двубоят започна с натиск от страна на Арда. В 7-ата минута Радослав Цонев шутира от пряк свободен удар, но не успя да затрудни Георги Аргилашки, който улови топката. След центриране от корнер за Ботев Пловдив в 18-ата минута, Мартин Секулич се извиси над всички в наказателното поле на Арда, но Анатолий Господинов се разтегна и успя да улови топката.

В следващите минути темпото бе ниско, а ударите към двете врати липсваха. Красиан Колев центрира от корнер в 31-вата минута, а Виктор Генев засече на втора греда, след като се справи с Ласана Н'Диайе, но футболистът на Арда успя да блокира изстрела.

Самюел Акере напредна по лявото крило в 35-ата минута, след което сви топката за Антоан Бароан, който шутира, но Анатолий Господинов отрази. Мартин Секулич навлезе от втора позиция, за да направи добавка във вратата на Арда, извеждайки Ботев Пловдив напред в резултата.

Арда започна да търси изравнителното попадение още с началото на второто полувреме. В 51-вата минута Преслав Боруков шутира от далечна дистанция, а топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на Ботев Пловдив.

Само три минути по-късно Радослав Цонев центрира от корнер на първа греда, където Джеймс Ето'о не успя да изчисти топката по най-добрия начин, а Светослав Ковачев засече топката от воле и я пхрати в долния десен ъгъл, не оставайки никакви шансове за Георги Аргилашки.

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев, 10. Светослав Ковачев, 18. Ласана Н’диайе, 21. Радослав Цонев, 26. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков

Ботев Пловдив: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев (К), 5. Красиан Колев, 9. Мартин Секулич, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето’о, 16. Самюел Акере, 18. Самюел Супрайен, 20. Антонио Перера, 24. Джаспър ван Хертъм

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза