3. Арда вкара четири в "Надежда", но би само с 1:0 (ВИДЕО)

Арда вкара четири в "Надежда", но би само с 1:0 (ВИДЕО)

Станислав Иванов герой за "небесносините"

Арда удари с 1:0 Локомотив (София) в мач от ХХ кръг на efbet лига. В герой за гостите се превърна Станислав Иванов вкарал в заключителните минути на срещата в "Надежда". Гостите от Кърджали отбелязаха общо четири попадения, но три от тях бяха отменени. Веднъж главният съдия Владимир Вълков показа и бялата точка за "железничарите", но вопследствие след намеса на ВАР промени решението си.

Двубоят започна с положение пред вратата на домакините, след като центриране от фаул на втора греда намери Омар Сако, бранителят успя да играе с топката, но Гонсало Кардосо успя да избие в ъглов удар. "Небесносините" поискаха дузпа за игра с ръка на бранителя, но такава не бе отсъдена.

В 10-ата минута Станислав Иванов бе изведен зад отлраната на "железничарите", но ударът на лявото крило бе париран от Александър Любенов.
Четири по-късно Арда откри резултата, но попадението бе отменено заради засада.

В 19-ата минута Локо оцеля още веднъж, а отбраната на "червено-черните" още веднъж показа слабост. След центриране от ъглов удар Диме Димов изчисти лошо топката, която попадна на крака на Станислав Иванов, но топката срещна напречната греда и тупна на голлинията.

Най-чистата ситуация за домакините дойде 5 минути преди почивката, когато Ивайло Найденов центрира в наказателното поле на Арда, където Джелал Хюсеинов опита да блокира, но я насочи в собствената си врата, но Господинов успя да парира. В ответната атака Диме Димов спъна Станислав Иванов, но главния съдия не видя нарушение.

Втората част продължи да бъде с доминация на Арда, но пък Локомотив изненада с отлична атака, в която Франса намери Валентин Николов, но халфът пропусна от близка дистанция.
В 61-ата минута Арда стигна до гол, дело на Станислав Иванов, който обаче също бе отменен заради засада.

В 72-ата минута реферът Владимир Вълков отсъди дузпа за Локомотив, след като Илия Юруков влезе остро в краката на Карлос Франса. Наложи се обаче да се намесва ВАР и след преразглеждане на ситуацията, съдията я отмени.

Четвърт час преди края удар на Абулакар Тунгара с глава бе спасен от Любенов, последва добавка на Боруков, който вкара, но и това попадение бе отменено. Този път заради нарушение в атака.

В 82-ата минута Арда най-накрая вкара гол, който не бе отменен. Центриране по земя на Боруков доведе до грешка на Любенов, който предостави топката в краката на Станислав Иванов и той отблизо я довкара.
В последната минута резервата Калоян Кръстев бе близо да изравни, но ударът му с глава намери гредата.

ЛОКО (СОФИЯ) - АРДА 0:1
0:1 Станислав Иванов (82)

Стартови състави:

ЛОКО (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 31. Красимир Станоев, 26. Красимир Милошев (К), 4. Диме Димов, 2. Гонсало Кардосо, 22. Ивайло Найденов, 10. Валентин Николов, 21. Антони Иванов, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (К), 99. Станислав Иванов

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо