3. Ас на ЦСКА готов за битката със Зоря

Ас на ЦСКА готов за битката със Зоря

Федерико Варела лекуваше пресечен мускул

Федерико Варела ще бъде готов за битката с украинския „Зоря“ в Лигата на конференциите в четвъртък. Аржентинският халф пропусна победата с 3:2 над „Ботев“ (Пд) заради пресечен мускул. Варела получи травмата по време на лагера в Банско и треньорът Стойчо Младенов не посмя да го рискува. Плеймейкърът пропусна много мачове от началото на сезона заради счупена костица в крака, пише "Труд".

ЦСКА е единственият отбор в България без поражение. Джорди Кайседо вкара шестия и седмия си гол за сезона в елита срещу „Ботев“, но в последните 12 минути „канарчетата“ върнаха интригата с два късни гола. Вече 36 години тимът от Пловдив не е побеждавал ЦСКА в София и традицията продължи. Кайседо, който дойде в България през февруари, вече има 20 попадения за „червените“ и всеки подобрява играта си.

Другата голяма звезда на тима Греъм Кери призна, че е имал намерение да се върне на Острова през лятото, защото рядко получаваше шанс да играе при редица треньори. „ЦСКА ме помоли да продължа договора си с една година преди финала за купата и със семейството ми решихме, че е най-доброто решение – каза Кери пред в. „Дейли Рекърд“. – Вече се чувствам отлично. Голът ми срещу „Рома“ беше много специален, защото в Рим бяха майка ми и баба ми, а не ги бях виждал от години.“
ЦСКА уважи празника на военния парашутист. Стойчо Младенов, изпълнителният директор Филип Филипов, асистентът Анатоли Нанков и финансовият шеф Трифон Попов поднесоха венец пред паметната плоча на загиналите парашутисти на пл. „Народно събрание“.