3. Автогол на Джоман и куп пропуски на Мартинс срещу Локо (София) повлякоха Берое към втората седмица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии паднаха от "железничарите" с 0:1 у дома

Отборът на Берое направи нова грешна стъпка в борбата си за класиране за първата седмица в "А" група, след като днес падна безславно с 0:1 от тима на Локомотив (София). Срещата се игра на стадион "Берое" и бе от програмата на 21-ия кръг на родната "А" група, а до края на редовния сезон остават едва 5 кръга.

Едиственото попадение в мача всъщност бе автогол на Игор Джоман в 43-ата минута. Иначе големият грешник за заралии е Елио Мартинс, който изтърва най-чистите положения за своите.

Така "железничарите" сложиха край на черната си серия от 4 поредни загуби в първенството. Това бе първа победа за столичани навън от 5 мача насам.

Двубоят започна с по един неточен удар на двата тима, а домакините от Берое овладяха инициативата и натиснаха съперника си в половината му.

В 18-ата минута Мартинс засече с глава центриране от десния фланг, но много слабо и неточно. В 24-ата отново той опита да вкара топката с ръка в мрежата на гостите, за което получи жълт картон .

180 секунди по-късно Мартинс центрира от десния фланг, получи се нещо като удар, ала топката кацна на напречната греда и излезе в аут.

3 минути след това отново Мартинс, който бе най-активният за "зелените" през първото полувреме, получи на дясното крило, навлезе към наказателното поле на гостите и шутира с левия крак, ала покрай вратата.

Така дойде 43-ата минута, когато при първата си по-сериозна опасност "железничарите" съумяха да стигнат до попадение. Тогава Гаел развинти Пенев на десния фланг и центрира в пеналта на домакините, където Маркиньос и Джоман скочиха да играят с глава, ала бранителят прати топката в мрежата си за 0:1.

Само 3 минути по-късно домакините можеха да изравнят, след като Мартинс засече с глава центриране на Крумов от фаул, ала топката прелетя на сантиметри от дясната греда на Митрев.

През втората част картината на терена не се промени - Берое атакуваше и пресираше съперника си, докато "железничарите" разчитаха основно на контраатаки, за да затруднят Караджов.

В 55-ата минута Крумов получи на дясното крило и центрира в наказателното поле, където Христов овладя и шутира с десния крак, ала Митрев показа добър рефлекс и спаси с една ръка.

Само 120 секунди по-късно Маркиньос получи на границата на наказателното поле на заралии и стреля с десния крак, Караджов се разтегна максимално и едвам докосна кълбото, но това стигна да го отклони в страничната греда.

Натискът на Берое продължаваше да се усилва, но в 69-ата минута столичани можеха да удвоят аванса си. Тогава след грешка в отбраната на Берое Маркиньос получи пред наказателното поле и изведе Гаел сам в пеналта на домакините, последният стреля силно с десния крак, но над вратата.

В 74-ата минута на сцената отново излезе Мартинс, който бе непокрит на малкото наказателно поле и с глава засече центриране на Крумов, но заби топката в земята и не затрудни Митрев.

5 минути по-късно Мартинс отново се превърна в грешник за своите, след като Андонов центрира меко в пеналта на гостите, където португалецът засече отблизо с десния крак, но право в ръцете на Митрев, който направи ново страхотно спасяване.

До края на двубоя гостите основно бавеха играта и в крайна сметка съумяха да удържат крехката си преднина, поздравявайки се с успеха с 1:0.

След него те натрупаха актив от 25 точки и вече се намират на 9-о място във временното класиране, на 4 зад 8-ия Берое, който пък от своя страна е на 5 точки от заветното 7-мо място, където се подвизава Черно море.