3. Бадемова победа за ЦСКА в Каварна (видео)

Бадемова победа за ЦСКА в Каварна (видео)

Гъргоров блесна с две красиви изпълнения, "червените" взеха поредни три точки в дъждовната и ветровития град над Калиакра

ЦСКА надигра без абсолютно никакви проблеми закъсалия в дъното на „А“ група тим на Калиакра с 3:0. На подгизналия от дъжд от терен във ветровитата Каварна играчите на Милен Радуканов показаха класа и с малко аристократично поведение на моменти си спечелиха лесни три точки.

Калиакра пък с нищо не показа, че заслужава да остане в елита, след като през всичките 90 минути не показа никакъв отпор на гостите.

В играч на мача иначе определено се превърна старият боец Емил Гъргоров. Бадема откри резултата и направи супер асистенция с пета за втория гол. Като цяло в този двубой той, Платини и Нелсън свършиха много работа и не се усети липсата на Делев и Маркиньос, на които Радуканов даде почивка предвид многото мачове през май.

Срещата от самото начало започна с натиск на ЦСКА. Първата сериозна възможност в мача дойде в 10-ата минута. Нелсън развинти двама бранители на Калиакра отляво, след което навлезе в пеналта и стреля силно по земя, но Господинов изби с крак в корнер.

В 22-ата минута отново холандецът пропусна. В 46-ата обаче Бадема изпревари Антон Димитров при центриране отдясно на Бандаловски и мушна от въздуха топката покрай Господинов.

През второто полувреме срещата се поднови при наглед равностойна игра, но малко по-късно стана ясно, че Калиакра няма сили за нещо повече от контраатаки. „Армейците“ изиграха едни силни 20 минути, в които окончателно решиха всичко.

След няколко пропуска, в 69-ата минута Галчев изведе с прекрасен пас Гъргоров отляво. Затиснат от защитник и вратаря, халфът направи най-умното и върна с пета към Нелсън, който на почти празна врата удвои. В 74-ата Борис Галчев довърши домакините, след като в крайна сметка успя да направи това, което искаше от самото начало, и вкара гол с далечен удар. Той стреля прецизно в десния ъгъл на Господинов от 25 метра.

След попадението и домакините създадоха две много добри възможности след центрирания, но с това се изчерпа почти всичко за тях.

„Червените“ обаче също изпуснаха няколко шанса за гол, за да направят победата разгромна.

Така ЦСКА заема твърдо третото място, записвайки 8 победи, 1 равен и 1 загуба от подновяването на сезона.