3. България направи 2:2 с Армения в първата си квалификация по футзал

България направи 2:2 с Армения в първата си квалификация по футзал

Българският национален отбор по футзал направи равенство 2:2 с Армения в предварителна квалификация за Европейско първенство. „Триркольорите” поведоха с гол на Владо Гочев още в 3-та минута, но допуснаха пълен обрат в рамките на първата част. В 7-та минута Мкхитариян изравни, а в 19-ата Даниелян направи 2:1 за Армения.

През втората част в 30-та минута най-добрият на терена Благовест Манев възстанови равенството с топовен шут. Армения стигна до дузпа за 6-и фаул, каквито са правилата на футзала, но Капокранян нацели напречната греда и пропусна отново да даде преднина на арменците. Последва масирана атака на България и 20 секунди преди сирената за края на мача, братът на Благовест Манев - Бойчо сам срещу вратаря изпусна да даде победата на България.

Този мач е най-слаб от организационна гледна точка във варненския дворец на културата и спорта. Може би това е и единствената надпревара, за която не е имало пресконференция, няма акредитации за варненските спортни журналисти, а мениджърът Тодор Праматаров не гледа мачовете, а ходи да гони журналистите от всички възможни места.

Състав на България: Хаджиев, Викторов, Бойчо Манев, Благовест Манев, Влади Гочев
резерви: Стефанов, Стайков, Несторов, Борисов, Койчев

Президентът на БФС Борислав Михайлов откри официално предквалификациите в група В за Европейско първенство по футзал в зала "Конгресна" в ДКС във Варна. Надпреварата се провежда под патронажа на кмета на Варна Кирил Йорданов, като вече се изигра първият двубой от днешната програма.

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза