3. България отпадна от европейското до 19 г. след злощастна загуба от Украйна

България отпадна от европейското до 19 г. след злощастна загуба от Украйна

Антонио Вутов изпусна дузпа, украинците също изпуснаха дузпа, но при добавката вкараха победния си гол за 1:0

Българският национален отбор до 19 г. напусна по нелеп начин Европейското първенство в Унгария. Тази вечер момчетата на Александър Димитров загубиха с 0:1 от Украйна в мач, в който имаха повече и по-чисти възможности.

В антигерой се превърна бившият халф на Левски и настоящ на Удинезе Антонио Вутов.  Той пропусна дузпа в 27-ата минута, а две минути преди края украинците също изпуснаха дузпа, но съдбата им се усмихна и след удара в гредата топката се върна точно в краката на резервата Вячеслав Танковски, който вкара победния гол.

Минути преди началото на мача родните национали оказаха морална подкрепа на националката при жените Вени Сърбинска. Младото момиче от Благоевград загуби майка си и сестра си след тежка катастрофа в Кресненското дефиле.

На подгизналия терен в унгарския град Папа нашите момчета имаха преимущество, но така и не настроихме мерника си при завършващите удари.

Александър Василев стреля неточно от дистанция, а после Мики Орачев намери ръкавиците на вратаря след нещо средно между удар и центриране. Вутов също опита без успех от далечна дистанция, а Никола Колев пусна за Дрянов, но неговият удар по земя също беше лесен за Сарнавски.

В 27-ата минута Никола Колев проби по лявото крило и беше спънат от Маркович, а румънският съдия Истван Ковач веднага даде дузпа. Антонио Вутов застана зад топката и стреля не много силно в левия ъгъл, вратарят изби, топката се удари в гредата и излезе в корнер. Така пропуснахме най-чистия шанс да поведем.

Пропусната дузпа сякаш малко разконцентрира „лъвчетата” и Пламен Гълъбов допусна топката да му бъде отнета, Биесиедин веднага стреля, ала Александър Любенов внимаваше и отрази.

Халфът на Литекс Никола Колев надскочи високите бранители на украинците в 38-ата минута и само малшансът му попречи да се разпише като топката мина на сантиметри покрай гредата.

Дъждът продължи да се сипе над стадиона през втората част, а головите положение секнаха, защото украинците останаха много прибрани в отбрана, а „лъвовете” трудно намираха път през гъстата защита.

Вутов овладя в наказателното поле и опита да пусне за Витанов на чиста позиция, когато бранител се намеси решително.

Украинците опитаха да поемат инициативата, но около 60-ата минута се върнаха към първоначалния си план да дебнат на контри.

Ради Цонев стреля силно, но право в ръцете на вратаря, а после Никола Колев прати над стената и над вратата от пряк свободен удар.

В края България натисна и удари на Цонев и Витанов бяха спрени със смели намеси на защитата на съперника.

И сякаш от нищото Украйна стигна до победен гол. Биесиедин направи рейд по фланга и беше фаулиран от Мики Орачев, което доведе до дузпа. Каратин удари греда от бялата точка, но топката се върна услужливо в краката на резервата Вячеслав Танковски, който беше точен при добавката за 1:0.

В трите минути продължение нашите бяха шашнати от получения гол и не стигнаха до възможност да изравнят и да запазят шансовете си за продължаване напред.

Германия и Украйна имат по 4 точки и вече няма как да хванем влака за полуфиналите. Сърбия още има такива надежди с 2 точки. Ние сме без актив след две загуби и голова разлика 0:4.

За трикольоирте остава малката утеха, че при победа над Сърбия в последния мач ще си гарантират място на Световното първенство.

Йовичевич: Утре ще покажем нашата амбиция