3. България пак загуби с 0:1 от Румъния

България пак загуби с 0:1 от Румъния

Младежите до 19 години записаха втора минимална загуба от сееврните съседи

Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби с 0:1 и втората си контрола срещу Румъния. Този път голът за домакините падна в 14-та минута, като северните ни съседи се възползваха от неточност в отбраната на "лъвовете".

В 35-та минута в редиците на българите бе извършена смяна - заради травма на Станислав Дрянов, чието място зае Милен Гамаков.

"Отново допуснахме грешка, от която получихме попадение, но не това е най-важното. Срещу нас имахме класен европейски отбор, който е допуснал само една загуба в рамките на изминалите две години. Проверките бяха много полезни за нас, защото видяхме, че не отстъпваме на класните европейски отбори и можем да се представяме равностойно срещу тях. Трябва ни още съвсем малко спокойствие и самочувствие, за да изчистим напълно неточностите в играта ни. Ще извлечем нужните изводи от двете поражения, а хубавото е, че намираме своето лице. Хората от румънската делегация се изказаха много ласкаво за нас, останаха очаровани от представянето ни и ни казаха, че и за тях мачовете са били много ползотворни", обобщи случилото се в Румъния треньорът Владимир Стоянов.

Днес с капитанската лента за "трикольорите" излезе Радослав Терзиев. В първия мач тя бе на ръката на Анатоли Господинов - именно вратарят на ЦСКА пази в понеделник, а не Георги Китанов, както бе отразено при репортажа за срещата.