3. България U19 с нов успех в Турция (ВИДЕО)

България U19 с нов успех в Турция (ВИДЕО)

Християн Петров и Иван Тасев се разписаха за "лъвчетата"

Националният отбор на България до 19 години записа нов успех, като този път се наложи с 2:0 над връстниците си от Молдова в контрола, играна в Турция. Разписаха се Християн Петров (57) и Иван Тасев (68). Преди дни България победи тима на Северна Македония с 4:0.

Още в начало на двубоя Георги Трифонов засече центрирана от корнер топка, но вратарят на Молдова улови. В 29-ата минута защитник на молдовския тим изчисти от голлинията след удар с глава на Ценов.

В 44-ата минута Мартин Сораков можеше да си отбележи автогол, но за негово щастие топката се отби в страничния стълб и излезе в ъглов удар.

В 57-ата минута България поведе с гол на капитана Християн Петров, който вкара с глава след центриране от корнер.  В 68-ата минута Иван Тасев бе изведен зад гърба на защитата на Молдова и прехвърли излезлия да го пресреща вратар за 2:0.