3. България U19 с трета поредна загуба в квалификациите за Евро 2022 (СНИМКИ)

България U19 с трета поредна загуба в квалификациите за Евро 2022 (СНИМКИ)

Селекцията на Ангел Стойков завърши последна в групата и без отбелязано попадение

Юношеският национален отбор на България до 19 години завърши квалификациите за Евро 2022 със загуба. Селекцията на Ангел Стойков отстъпи с 0:2 на Република Ирландия в третия мач от Група 6 и по този начин остава на дъното в таблицата с 3 поражения. Българите не успяха да се разпишат в трети пореден двубой.

В същото време ирландците си осигуриха участие в следващия етап на квалификациите за Евро 2022, но заради по-лоша голова разлика (+3) остава на втора позиция в Група 6 зад лидера Босна и Херцеговина (+6).

Още преди да е изминала и минута игра Айдомо Емаку се отскубна от защитник и нанесе удар, но топката попадна право в тялото на Християн Славков. Българите отговориха с изстрел извън границата на наказателното поле, който обаче премина над вратата.

В средата на първото полувреме Армстронг бе фаулиран в наказателното поле на "лъвчетата", а главният съдия посочи бялата точка. Джони Кени стреля в долния десен ъгъл на вратата откри резултата - 0:1.

До края на първата част гостите бяха по-активни, като Хейс се отчете с пропуск пред българската врата и резултатът се запази непроменен до почивката.

След като измина час игра Армстронг опита да изненада Славков, но ударът му се оказа прекалено слаб, за да затрудни вратаря на "лъвчетата". В 81-ата минута Армстронг се пребори със защитник на България, след което пусна топката към Къртин, който стреля от движение в близкия ъгъл и не остави шансове за намеса на Християн Славков. При ситуацията родните национали претендираха за нарушение на Армстронг, но такова не бе отсъдено и попадението бе зачетено.
Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 0:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза