3. България загуби драматично от Израел след голова фиеста - 3:4

България загуби драматично от Израел след голова фиеста - 3:4

Нашите се върнаха от 1:3 с 10 човека, но в края загубиха мача

Отборът на Израел успя да победи България във важна квалификационна среща за европейско първенство между младежките формации на двете държави. Гостите постигнаха успех с 4:3 и още повече усложни ситуацията за тима ни. След загубата от Казахстан в първия мач, сега нашите записаха ново поражение, което значително намали шансовете им за успешно излизане от нашата 6 група.

Нашите губеха с 1:2 през първата част, когато останаха с човек по-малко, след като Спас Делев бе изгонен. Макар и с 10 човека, те успяха да се върнат в мача, но в последните минути бяха попарени с гол, който реши изхода на мача.

Двубоят се игра пред по-малко от 1000 зрители на стадион "Георги Аспарухов" в столицата. Резултатът бе открит от Балтанов в 3-ата минута, но Цеири изравни в 7-ата. Каял даде преднина за гостите в 29-ата минута, а Темиле в 54-ата даде убедителна преднина за Израел. С два бързи гола на Цветанов в 59-ата и Иванов в 66-ата българите изравниха, но в 90-та Бен Сахар даде трите точки в полза на Израел.

След този мач България остава без спечелена точка на последно място, а Израел излиза на първо място в класирането в нашата група.

Срещата между двата отбора започна много динамично, след като "трикольорите" откриха още в началото на срещата. В 3-ата минута Спас Делев центрира отлично отдясно и Балтанов с глава откри резултата - 1:0. Това бе страхотно начало за нашите, които видимо бяха доволни от преднината си.

Радостта обаче трая само 4 минути, тъй като в 7-ата минута Цеири бе перфектно изведен сам срещу Караджов и го преодоля за 1:1. След това попадение играчите от Израел започнаха да организират много по-добре своята игра и логично стигаха до по-опасните положения. Българските футболисти видимо бяха притеснени и трудно се концентрираха върху събитията на терена. В 29-ата минута Израел отбеляза нов гол. Начо центрира от пряк свободния удар, Караджов увисна, а Барам Каял издебна грешката на вратаря и с глава прати кълбото в опразнената врата. Този гол още повече съкруши нашите състезатели, които бяха в своеобразен нокдаун. Жест на безпомощност бе и червения картон на Спас Делев, който изрита без топка свой опонент и съдията му показа пътя към душовете. Така след 45 минути игра двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 в полза на Израел.

Втората част отново започна с превъзходство на гостите, които видимо играеха по-добре, а и бяха с човек повече на терена. В 53-ата минута падна трети гол в нашата врата. Начо изпълни късо ъглов удар към Чекол.Той центрира много остро, Караджов отново се размина с кълбото, а Темиле отблизо вкара с глава. Момчетата на Иван Колев показаха характер и само 6 минути по-късно върнаха едно попадение. След далечен пас към Тонев, играчът на ЦСКА с глава изведе Момчил Цветанов зад отбраната на Израел. Състезателят на Литекс с много хубав диагонален изстрел намали. След този гол българските национали заиграха така, както очакват всички и натиснаха своя противник. Стигна се и до изравняване. В 66-ата минута Цветанов центрира от фаул и Иван Иванов с глава вкара за 3:3.

Българите започнаха да играят много силно и имаха шанс да отбележат и четвърти гол. При едно центриране в наказателното поле Иван Иванов имаше шанс отново да вкара, но ударът му кацна върху напречната греда. В ответната атака вратарят Караджов спаси своите съотборници. В последните минути отново българския страж се прояви, отразявайки удар на Темиле от 6 метра.

Най-неприятното обаче се случи в 90-ата минута, когато Бен Сахар бе изведен сам срещу Караджов и този път не сбърка - 4:3 за Израел.

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)