3. България загуби с 2:3 от Латвия, отпада за европейското по футзал

България загуби с 2:3 от Латвия, отпада за европейското по футзал

Българският национален отбор по футзал загуби с 2:3 от Латвия най-важния си мач на предквалификациите за Европейското първенство, които се играха във Варна. "Трикольорите" баха повече от добри срещу най-силния тим в нашата група, но малко не им стигна да победят.

Латвия имаше две победи над Естония и Армения и голова разлика 12:0, а България завърши 2:2 с Армения и победи 4:0 Естония, което означаваше, че ни е нужна само победа. Началото бе обещаващо, след като звездата на тима Благовест Марев откри резултата в 6-ата минута.

За съжаление, гостите установиха превес и в 13-ата минута  Колешников изравни, а една по-късно Аванисов  доведе мача до пълен обрат - 1:2. Отговорът на нашите обаче бе светкавичен и Даниел Несторов върна националите в мача в 15-ата минута, бележейки за 2:2.

Второто полувреме бе равностойно, но физическата подготовка на латвийците си каза думата и в 36-ата минута Нагибин отбеляза гола на успокоението за тима си, реализирайки за 3:2 . Така България няма да играе на Европейското, но показа, че има бъдеще във футзала.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза