3. България започна новата кампания с красива победа над Беларус (ВИДЕО+СНИМКИ)

България започна новата кампания с красива победа над Беларус (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гошо Миланов и Владо Гаджев бележат за 2:1 на "Васил Левски", Андрей Гълъбинов даде заявка за деветка

България започна кампанията за квалификациите за Евро 2016 с добра победа 2:1 срещу Беларус в приятелска среща в София. Добре изработени голове на Георги Миланов и Владимир Гаджев във всяко едно от полувремената зарадваха малобройната публика на националния стадион.

Нашите играха много красиво през първото полувреме и донесоха рядко удоволствие на зрителите. Дебют като титуляр направи нападателят Андрей Гълъбинов, който демонстрира качествата си и даде заявка за деветка на Любо Пенев, докато неговата резерва Димитър Рангелов разочарова.

Играта в края на първото и през второто полувреме би трябвало да е дала повод за размисъл на селекционера, тъй като нашите изпитаха колебания в дефанзивен план. Владо Стоянов отново заслужи похвали, след като на три пъти се изяви блестящо, но бе безпомощен при рикоширал във Виданов шут на Кривец, който фиксира крайния резултат.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Дебютантът Гълъбинов направи първо лошо впечатление. В 10-ата минута Георги Миланов сложи топката на главата му, но нападателят на Авелино, сякаш притеснен, стреля на около метър от обратния ъгъл, който потърси.

25-годишният обаче загатна за качествата си и в 14-ата минута бе изведен отляво в пеналта, напредна бързо и изпрати топката към близкия ъгъл, като вратарят с мъка изби с крак.

От последвалия ъглов удар нашите откриха резултата. Гошо Миланов засече от трудно положение центрирането на Неделев и Веремко беше неспособен да извади топката пред голлинията – 1:0.

Миланов се изяви още веднъж по фантастичен начин, след като направи задна ножица на границата на вратарското поле и изпрати топката на сантиметри от напречната греда.

Дойде ред на Гълъбинов, който вече се бе отпуснал. Той си нагласи топката на волето, преборвайки се с двама защитници в наказателното поле и запрати истински снаряд в сглобката. Удоволствието от видяното досега беше рядкост.

Мачът продължи с париран удар на Неделев от страна на вратаря.

В последната третина на първото полувреме Беларус създаде няколко положения, като Владо Стоянов беше непробиваем под рамката. Вратарят на Лудогорец парира удар отблизо на Путсила, а след това извади удар на нов непокрит футболист на гостите под гредата. Бодуров пък се изяви с блокиран шут на Родионов.

По-прибраната игра на българите продължи и след подновяването на играта, но Владо Стоянов и защитата пред него се справиха с набезите на Беларус.

Добра комбинация между новите съотборници в руския Кубан Ивелин Попов и Станислав Манолев доведе до втори гол за нашите в 66-ата минута. Манолев намери Гаджев на задната греда, а футболистът на Левски майсторски с глава отбеляза точно в горния ляв ъгъл.

Супер шут от воле на резервата Христо Златински почти доведе до трети гол, но за съжаление на малобройната публика топката профуча покрай дясната греда.

Червената лампичка светна в 85-ата минута, когато гостите разиграха на двойно, елиминирайки нашата защита, и рикоширал у Виданов шут на Кривец изненада Владо Стоянов за крайното 1:2.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Фен на Спартак Варна зададе въпрос на Павлин Николов

Богомил Ганчев иска отговори от собственика на "соколите"

Павлин Николов: Има два пътя пред Спартак Варна

Президентът на Спартак Варна съвсем скоро официално ще се оттегли от "Коритото"

Александър Димитров обяви списъка на България U21 за последните квалификации

Националният ни отбор се изправя срещу Германия и Израел

Хебър благодари на Роман Цветков за оцеляването на клуба

Ръководството на тима изрази благодарности към помощта от местния бизнесмен

ЦСКА продължава кампанията за абонаментни карти

Мачът със Септември София ще е последния при затворен Сектор "Г"

Йовичевич: Трябва да сме максимално енергични

Новият треньор на Лудогорец - Игор Йовичевич, говори преди заминаването на отбора за Чехия

Черно море без основен защитник срещу Славия

Наставникът на Черно море Илиан Илиев определи група от 21 футболисти за гостуването на Славия