3. Балкан надделя без проблеми над Черно море във Варна (ВИДЕО)

Балкан надделя без проблеми над Черно море във Варна (ВИДЕО)

Тимът от Ботевград нанесе 21-ва загуба на варненци

Черно море Тича допусна 21 загуба в Националната баскетболна лига. Варненският тим отстъпи на Балкан със 76:105. Ботевградчани са вече с 20 успеха и 7 поражения, а Черно море Тича остава 6 победи в първенството три кръга преди края на редовния сезон. За варненци Мартин Йорданов завърши срещата с дабъл-дабъл, след като вкара 18 точки и взе 11 борби.

Домакините започнаха много добре срещата и след едно равенство поведоха с 6:2. След почти четири минути игра Черно море Тича дръпна с 6 точки при 10:4 след кош на Мартин Йорданов. Малко повече от две минути преди края на първия период варненският тим успяваше да поддържа аванса си – 20:14 и успяха да вземат първата част с 22:20. Гостите изиграха много силна втора част. Тя започна с две изравнявания на резултата, след което по-опитният тим на Балкан започна да трупа преднина и дръпна за две минути и половина игра със 7 точки 31:24. Домакините започнаха да допускат много грешки и гостите успяваха да поддържат преднината от около 9 точки. На почивката резултатът бе 55:39 за Балкан. През първото полувреме домакините повториха слабата си стрелба от тройката от предишното си домакинство и успяха да вкарат само 1 от 6 опита, докато гостите по този показател бяха малко по-добре – 4 тройки от 13 опита. Мануел Суарес от Балкан пък записа 20 точки през първите две части.

След почивката домакините отново не играха на ниво и допускаха доста грешки. Това позволи на отбора на Балкан за малко повече от три минути игра да вкара 11 срещу 2 точки и да поведе с 25 точки при 66:41. Играчите на Черно море Тича не успяваха да се противопоставят на ботевградския тим, който поддържаше комфортна преднина от 25 и повече точки. Гостите взеха убедително третата част с 27:16 и имаха преднина от 26 точки преди последната четвърт. В началото на последния период за почти три минути игра Балкан поведе с 30 точки при 93:63 и спокойно доигра срещата, която спечели заслужено със 105:76.

В следващия кръг Черно море Тича гостува в Бургас на Черноморец, а Балкан ще пътува за Шумен.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо