3. Банско не се даде на Славия

Банско не се даде на Славия

Елитният отбор на Славия направи реми 1:1 срещу втородивизионния Банско в контролна среща, играна на стадиона в планинското градче, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Елитният отбор на Славия направи реми 1:1 срещу втородивизионния Банско в контролна среща, играна на стадиона в планинското градче, предаде кореспондентът на Novsport.com. И двете попадения паднаха през първото полувреме. Венцислав Бенгюзов от състава на домакините получи контузия още в 10-ата минута и бе заменен принудително от най-новото попълнение на Банско Руслан Иванов, който през миналия сезон игра за Видима-Раковски.

Славия поведе в резултата с гол на завърналия се от Нефтохимик Васил Калоянов в 19-ата минута на двубоя.

В 37-ата Петър Тончев изравни за 1:1.Силен мач за „белите” направи котдивоарският нападател Хамед Коне, който по всяка вероятност ще подпише договор с тима от „Овча купел”.

След почивката Петър Тончев пропусна най-чистото положение за Банско и в опита си да прехвърли Георги Петков, прехвърли и вратата.

Двубоят на стадион „Свети Петър” в Банско отново изгледа президентът на Славия Венци Стефанов.

Това е второ престижно реми в летните контроли за Банско, който преди дни направи 1:1 с Черно море. Следващата седмица за отбора на Банско предстоят контроли с третодивизионния Места (Хаджидимово) и елитния Миньор (Перник).