3. Бебетата на Стойчо поеха седем от Лудогорец (видео+снимки)

Бебетата на Стойчо поеха седем от Лудогорец (видео+снимки)

Юношите на перничани загубиха с 0:7 при домакинството си на разградчани

Лудогорец (Разград) спечели със 7:0 при гостуването си на Миньор (Перник) в мач от 24 кръг на „А“ група. В тъжен ден за българския футбол „орлите“ излязоха срещу юношите на перничани и се поздравиха с разгромната победа на мокрия терен на стадион „Миньор“. Домакините решиха да пуснат само играчи от школата срещу кандидат-шампионите, след като от БФС не уважиха исканията им в поставения срок (б.а. – до края на вчерашния ден).

Младите „чукове“ демонстрираха силен дух в първите минути на двубоя, но бързо бяха пречупени от далеч по-опитните футболисти на Ивайло Петев. В 10-та минута Мирослав Иванов откри резултата след колективна грешка в отбраната на домакините. Шоко спаси една топка на десния фланг и я пусна към Гъргоров, който матира всички защитници, намирайки сам Иванов, за да може да бъде вкаран първия гол в мача.

В 16-та минута стражът на Миньор Светлин Славчев спаси вратата си от сигурно второ попадение. Иван Стоянов центрира фалцово от фаул, като Марселиньо игра добре с глава, но Славчев изби в корнер. Около 15 минути по-късно прошка нямаше и Иван Стоянов се разписа за 2:0. Богомил Дяков изведе с красив прехвърлящ пас Йордан Минев, който върна назад за Стоянов и бившият ас на Сливен и ЦСКА не сбърка.

Три минути по-късно Стоянов можеше да вкара втория си гол, но реши да комбинира от чиста позиция и сгреши. В 36-та минута той все пак направи преднината на лудогорци класическа след чудесно ниско центриране на Шоко отдясно. Секунди след това Стоянов оформи хеттрика си след самостоятелна акция в противниковия пеналт.

При резултат 4:0 в полза на гостите всичко беше ясно и темпото на игра спадна осезаемо. В следващите минути треньорът Ивайло Петев се стремеше повече да запази играчите си, отколкото да мисли за още голове. В 56-та минута Иван Стоянов бе близо до четвъртия си гол, но мощният му удар от воле премина над вратата на Миньор.

Секунди по-късно резервата Младен Касчелан сгреши в наказателното си поле, но нито един футболист на домакините не успя да се възползва и да вкара почетно попадение. В 59-та минута Касчелан компенсира слабата си изява в отбрана с гол във вратата на „чуковете“. Марселиньо бе изведен на чиста позиция и красиво с пета върна назад, където бе Касчелан и вкара за 5:0.

В 64-та минута влезлият като резерва Димо Бакалов също записа името си сред голмайсторите, вкарвайки с прецизен фалцов удар отблизо. След шестото попадение във вратата на „бебетата“ на Миньор срещата окончателно се превърна в своебразна тренировка за „орлите“. Около пет минути преди края на редовното време резервата Георги Костадинов вкара за 7:0 на празна врата след центриране отдясно на Шоко.

Разгромният резултат в Перник е черно петно върху българския футбол и е поредното доказателство, че у нас не се работи в единство за подобряването на играта и условията за развитие.  Дано не бъде черно петно и върху бъдещите кариери на юношите на перничани, които се превърнаха в жертва на поредния нерешен спор на БФС с някой от клубовете.